Ana SayfaTürkiyeSon kararınız mı?

Son kararınız mı?

Öyle bir iktidar düşünün ki bir buçuk yılda 55 tane kararname çıkarsın. Bu 55 kararnamesinin tam 31 tanesi önceki kararnamedeki değişiklik hakkında çıkarılmış olsun.

Ünlü hukukçu Kemal Gözler daha önce yaptığı açıklamada bu hükümet sisteminde çıkan kararnamelerin hemen arkasından başka bir kararname ile değiştirildiğini söyleyerek şu eklemeyi yapmıştı:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yürürlüğe girdiği 9 Temmuz 2018 tarihinden bu yana (26 Aralık 2019) toplam 55 adet Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çıkartılmıştır. Bu 55 Cumhurbaşkanlığı kararnamesinden 31’i diğer Cumhurbaşkanı kararnamelerinde değişiklik yapılması hakkında çıkartılan Cumhurbaşkanı kararnameleridir.”

Buna benzer uygulamaları sokağa çıkma yasağının ilan edildiği o ilk günde de yaşadık. Akşam vakti sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş ve vatandaş fırınlara, bakkallara hücum etmişti. Bu kriz o kadar büyüdü ki İçişleri Bakanı istifa etti ancak sonra o da bu kararını geri çekmişti.

Maskeler bedava olacaktı sonra hükümet bu kararından da vazgeçti.

En sonunda da sokağa çıkma yasağı. Koronavirüsle mücadele sürecini kararlılıkla yürüten Sağlık Bakanı, dün sokağa çıkma yasağının olmayacağını açıkladı. İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağı ‘var’ dedi. Ardından bugün de Cumhurbaşkanı Erdoğan yasağın iptal edildiğini belirtti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri