Ana SayfaTürkiyeSon seçim anketi açıklandı: AK Parti'nin iktidarını sürdürme şansı kalmadı

Son seçim anketi açıklandı: AK Parti'nin iktidarını sürdürme şansı kalmadı

Anket şirketi Polimetre’nin kurucusu Mehmet Günal Ölçer, Meclisteki siyasi partilerden Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi ve Babacan’ın kurmaya hazırlandığı partiye kadar çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yeni partilerin oy oranının %10.7 olduğunu söyleyen Ölçer, “AK Parti’nin Türkiye’de iktidarını sürdürme şansı yok” dedi. 

Hiçbir partinin adayının birinci turda tek başına %50’yi geçemeyeceğini söyleyen Ölçer, iki defa Cumhurbaşkanlığı yapan Erdoğan’ın üçüncü dönem tekrar aday olamayacağını söyledi. 

“AK PARTİ KANAL İSTANBUL’U BİTİREMEZ”

Kanal İstanbul konusunda da konuşan Ölçer, “Diyoruz ki temel atacaklardır ve o temel atma hiçbir zaman bitmeyecektir ama zaten AK Parti iktidarının ömrünün de o kadar uzun olamyacağını düşünüyoruz. Kanal İstanbul’a böyle bakıyoruz” dedi. 

“MHP’NİN OYLARI İYİ PARTİ VE YENİ PARTİLERE GİDECEK”

MHP’den giden oyların az bir kısmının İyi Parti’ye gideceğini söyleyen Ölçer, büyük çoğunluğun ise yeni partilere yöneleceği yorumunda bulundu. Yeni partilerin oy oranını geçen ay %10 olarak ölçtüklerini söyleyen Ölçer, “Bu ay yüzde 10.7 olarak ölçtük” dedi. Ölçer ayrıca MHP’nin olası bir seçimde barajı geçemeyeceğini de ifade etti. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz