Ana SayfaTürkiyeSoner Yalçın: Siyasetçilerin yalan söylediklerini nasıl anlayacağız?

Soner Yalçın: Siyasetçilerin yalan söylediklerini nasıl anlayacağız?

Seçim yaklaşıyor ve politikacılar şehir şehir gezerek insanlarla bir araya geliyor. Partiler birbirlerini kötülüyor. Her lider ötekini yalancılıkla itham ediyor. Peki hangisi doğruyu söylüyor hangisi yalan kime inanacağız derken Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın, “Liderlerin yalan söylediğini nasıl anlayacağız” adlı bir yazı yazdı.

“Politik arenada yalan hastalık boyutuna geldi. Ülke toplum için en tehlikeli boyutu bu… Sürekli yalan söyleyenler, kendilerini o derece kaptırıyor ki gerçeğin farkına varamıyor. Hakikata tahammül edemiyor…
Liderlerin yalan söylediğini nasıl anlayacağız?
Yalan konusunda dünyanın en önemli uzmanı Amerikalı Psikolog Prof. Paul Ekman Time’ın seçtiği dünyanın en etkili isimlerinden biri… Evet Prof. Ekman’ın uzmanlık alanı; yalanı duygular ve yüz ifadeleriyle çözmek. Psikolojide çığır açtı.
İnsan iğrenme, öfke, korku, üzüntü, şaşkınlık, küçümseme, mutluluk yedi duygusunu yüz kaslarıyla ortaya koyuyor. Örneğin korku halinde yüzün ifadesi şöyle oluyordu; kaşlar kalkar ve bitişir. Alın kaşların arasında kırışır. Gözün beyazı görünür haldedir. Ağız Aralık dudaklar geriye doğru çekilir vs.
Birinin yalan söyleyip söylemediğini ağzından çıkan sözlerinden değil dış görünüşünden de anlayabilirsiniz. Yüzü insanı ele veriyor…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz