Ana SayfaTürkiyeSorarlarsa Arapça ezanı savundu dersiniz! Ama Selman Öğüt 'Allahu Ekber'in anlamını bile...

Sorarlarsa Arapça ezanı savundu dersiniz! Ama Selman Öğüt 'Allahu Ekber'in anlamını bile bilmiyor

Yakaladığı her fırsatta Türkçe ezan tartışması açan ve toplumun sinir uçlarıyla oynayan Pelikancı Selman Öğüt’ün Arapça ezanın anlamını bile bilmediği ortaya çıktı.

Aslına bakılırsa bu zaten yaklaşık bir yıldır bilinen bir gerçek. Ancak bunu bilmeyenler de bugün öğrenmiş oldu. 

Pelikancı Selman Öğüt ile İsmail Saymaz arasında ‘ezan’ tartışması yaşandı. Selman Öğüt “Kemalistler neler yaptı. Ezanı Türkçe okuttukları için özür dileyecekler. İkna odalarını unuttular. Haddini bil. Bu ülkede Kemalistler Müslümanlara zulüm etmiştir” diyerek yine toplumun sinir uçlarına oynadı.

İsmail Saymaz’ın Öğüt’ün bu çıkışına yanıtı şu şekilde olmuştu:

“İslamcılar bu ülkede azınlıktır. Bu ülkenin yüzde 99’u Müslümandır. Bu ülkede Kemalistler sayesinde ezan okunuyor namaz kılınıyor. Bu arkadaş Elif’in E’sini bilmez. Bu arkadaş iki rekat namaz kılamaz, bu Kur’anın K’sini bilemez. Ben bunların tümüne namaz kıldırırım”

Selman Öğüt’ün niyetinin Arapça ezanı savunmak değil toplumu kutuplaştırmak, ayrıştırmak olduğu çok kısa zamanda anlaşıldı. Çünkü Selman Öğüt Arapça ezanda ‘Allahu Ekber’in anlamını bile bilmiyor.

Selman Öğüt yine Habertürk’e konuk olduğu başka bir tartışmada “Allahuekber ne demek? Allah birdir demek” ifadelerini kullanmıştı. Yani “Allah en büyüktür” anlamındaki bu sözü bile söylemeyi başaramamıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz