Ana SayfaTürkiyeSosyal mesafe kuralı Erdoğan için geçerli değil!

Sosyal mesafe kuralı Erdoğan için geçerli değil!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ depreminin birinci yıl dönümü sebebiyle düzenlenen anma ve deprem konutları anahtar teslim töreninde açıklamalarda bulundu

Elazığ’da depremzedelere yaptığı konuşmada evlerini kaybeden depremzedeler için en iyi evlerin yapıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıkılan binaların yapılabileceğini ama giden hayatların geri gelmeyeceğini söyledi.

Devlet yük değildir, yük alır!

Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Fakat sizler öyle bir imani tavır ortaya koydunuz ki, o tavırla bize güç verdiniz. Gerek İçişleri Bakanım Süleyman Soylu Bey, Gerek Çevre Şehircilik Bakanım Murat Kurum Bey, gerek yardımcım olan Fuat Bey, valimiz, belediye başkanımız, tüm milletvekillerimiz, hep birlikte bu işin takibini yaptılar. Çalıştılar, koşturdular. Bütün mesele okulları ile camileri ile, şurada oturdukları daireleri ile onlara mutlu imkan sağlamak bizim görevimiz değil mi? Görevimiz. Devlet yük değildir, yük alır yük. Devlet, vatandaşının mutluluğu ile mutlu olur. Onun için geçmişte ne demişler devlete, ‘Devlet Baba’ demişler. Hamdolsun biz bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik. Biz sizin hizmetçiniziz.”

Sosyal mesafe hiçe sayıldı!

Erdoğan’ın depremzedelere seslendiği alanda sosyal mesafe kuralı ise unutuldu. Yüzlerce depremzedenin toplandığı alanda oluşan görüntüler izleyenlerde endişe yarattı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri