Ana SayfaTürkiyeSoylu, Ahmet Davutoğlu üzerinden gündem değiştirmenin peşinde: CHP ile koalisyon için...

Soylu, Ahmet Davutoğlu üzerinden gündem değiştirmenin peşinde: CHP ile koalisyon için canhıraş uğraştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker'in iddialarına karşın yeni bir açıklamada bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk TV’de gündeme ilişkin soruları cevapladı. Bakan Soylu, Sedat Peker’in hakkında 7 videoluk iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Soylu “Organize suç şüphelisinin bu iftiralarının hepsi saçmalıktır” dedi.

Soylu’nun açıklamaları şu şekilde:

Çocukluğumdan itibaren siyasetin içindeyim. 1980 darbesinde 11 yaşlarındaydım ama gördüm. Gaziosmanpaşa’da bir evimiz vardı. Babam Adalet Partisi’nde siyasetçiydi. Evden çıkarken bodrum katımıza bomba konulup konulmadığını kontrol ederek çıkardık.

O tarihlerde bazıları erketeye yatmışsa onu hep böyle seçici hep bir şey yapacak gözle bakarlardı. Nazlı sokaktı bizim sokağın adı. Gözümün önünde bir kişi taradılar. Sonra siyasetin birçok alanında görev yaptım.

Siyaset ve demokrasi bize şunu öğretti, ya göründüğün gibi ya da olduğun gibi. Çünkü siyaset insanların sizi kendiniz için değil sizi kendilerini yönetmeleri için vekalet vererek, önemli bir hak veriyorlar.

Bizim neslimizin bizden sonraki nesle bir borcu var. Yaşadıklarımızı onlara aksettirmeden gelecek nesillere huzurlu bir Türkiye bırakabilmek. Onun için açık olmalıyız. O yuzden hiçbir şeyden korkum yok. Partimden de ailemden de… Yaptığımız işi doğru yapıyorsak, eğer alengirli işler yapıyorsak korku dağları aşar.

Bu olaylar başlayınca, şunu söyleyebilirim bir organize suç şüphelisinin, Türkiye’de herkesin bildiği tanıdığı birisinin bu iddialarının hepsi saçmadır.

Birinci kısımlarda şahsımla ilgili bir şey yoktu ve o zaman devreye girdim. Hepimiz eski Türkiye’yi biliyoruz. Bir kirli plan var ortada. Bir delinin, her türlü sapkınlığın içinde olan bir kişinin kullandığı sözler olarak görmedik. İstihbaratta binlerce elemanımız var. Diğer çetelerle nasıl mücadele ettiğimizi biliyorum. Bazen en büyük uçuşturucu kaçakçılarını teröristler üzerinden yakalıyorduk. Baktım ki bir eleman bir sözcülük ortaya koyuyor. İddiaları tamamen boş olsa da devleti hedef alıyor. Türkiye’de kendi adına bir vesayet ortaya koymaya çalışıyor. Nerdeyse herkese ipiniz elimizde diyor ve bir sessizlik hakim.

Neticede terörlü mücadele etmişiz ve terör ekonomisine darbe vurduk. Uyuşturucu ile mücadele ediyoruz. Türkiye tarihinin en önemli operasyonlarını yapıyoruz. FETÖ ila mücadele ediyoruz. DEAŞ yanı başımızda. Sahayı tam temizlemeden bir hamleye giriyorlar.

Yıl 2015 ben AK Parti Genel Başkan Yardımcısıyım başbakan Ahmet Davutoğlu, bir MYK toplantısında Davutoğlu’nun ağzından HDP ile anayasa yapabiliriz cümlesi çıktı.

Seçim geçti ve AK Parti çoğunluğu elde edemedi. Ya CHP ile yapacak ya da diğerleri ile yapacak. Ama bugünkü gibi hatırlıyorum ilk MYK’da bugün DEVA Partisi’nin başkanı Ali Babacan, hiç bu işlere bakmamalıyız hükümeti ayakta tutmalıyız.

Ben de dedim ki, bizim sorumluluğumuz demokrasiyi ayakta tutmak zorundayız dedim. Bu seçim tamamlanmamıştır kampanya devam etmektedir. Ve kasımda seçim oldu.

Sayın Davutoğlu ve ekibi CHP ile koalisyon için can hıraş uğraştılar. Biz bir kısım arkadaşımız bunun yanlış olduğunu söyledik.

Dert ney? Dert Recep Tayyip Erdoğan, onu külliyede etkisiz hale getirmek.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri