Ana SayfaTürkiyeSoylu Avrupa'ya çok sert çıktı: Hepsi köpek

Soylu Avrupa’ya çok sert çıktı: Hepsi köpek

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün Londra’da sokak ortasında PKK sempatizanlarının saldırısına uğradığı olay hala sıcaklığını korurken, Süleyman Soylu terör örgütü hakkında Avrupa’yı hedef alan çok sert açıklamalar yaptı.

İçişleri Bakanı Soylu, son günlerde Avrupa kentlerinde yaşanan PKK yandaşlarının saldırıları için “Avrupa’yı uyarıyorum; PKK terör örgütünün mensupları, orada vatandaşlarımıza şiddet uyguluyorlar siz de seyirci kalıyorsunuz. Hukukun üstünlüğünden, demokrasiden, temel insan hakları hak ve hürriyetlerinden bahsedenler maalesef kendi planları tutmayınca köpeklerine oradaki vatandaşlarımıza saldırtıyorlar. Bu kadar açık ve nettir. Köpektir onlar” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığınca düzenlenen ‘Polis Merkezi Amirleri Eğitici Yetiştirme Kursu’ açılış programına katıldı. 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatan Soylu, “İçinizde bunlara tabi olan birçok kişiyi tasfiye ettik. Çok şükür bu yenilemeleri bu tasfiyelerden sonra gerçekleştirdik.” diye konuştu. 

Son 4-5 yıldır güvenlik noktasında karşı karşıya kalınan risk durumlarında ortaya konulan kararlı duruşun anlatıldığını ifade eden Soylu, bir yandan PKK terör örgütü ve FETÖ ile mücadelenin öte yandan bölgede değiştirilmek istenen siyasi dengelerin oluşturduğu tehditlerin, Orta Doğu’daki terör ve şiddetin tetiklediği göç noktasının Türkiye’yi güvenlik konusunda yeni bir yaklaşım ortaya koymaya ittiğini anlattı.

Yeni bir strateji oluşturulduğunu dile getiren Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kararlı bir irade ortaya konulduğunu söyledi.

Soylu, “Bize kızıyorlar ama kimse kusura bakmasın, Türkiye olarak artık laf dinlemiyoruz. Türkiye eskiden laf dinleyen bir ülkeydi, atma denilen hiçbir adımı atamaz, çekinirdi. Ancak bugün öyle değil kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz.” dedi.

Türkiye’nin bu halinin kimseye zarar vermediğini, dünya barışına Orta Doğu’nun huzuruna, kardeşliğine ve geleceğine katkı verdiğini ifade eden Soylu, Cerablus, Azez, Afrin, El-Bab’da huzur ortamı oluşturulduğunu vurguladı.

Süleyman Soylu: PKK’ya seyirci kalıyorsunuz

Soylu, “Eğer biz orada huzur oluşturmasaydık, polisimiz, jandarmamız, silahlı kuvvetlerimiz, Mehmetçiklerimiz şu an orada bulunmasalardı orası ya DEAŞ’ın ya da PYD/PKK’nın çöplüğü haline gelecekti.” değerlendirmesini yaptı.

2011’den beri bölgede yapılmaya çalışanların neticesinin hep beraber görüldüğünü belirten Soylu, onların bozduğunu Türkiye’nin tamir ettiğini ve DEAŞ’ı Türkiye’nin temizlediğine değindi.

Bakan Soylu, “YPG ve PKK’yı biz temizliyoruz. Onlara bıraksak güneyimizde terör devleti kuracaklar. Onların DEAŞ ile çatışmasına seyirci kalacaklar, bir yandan silah satacaklar bir yandan petrolü paylaşacaklar. Arada da binlerce mazlum sivil insan zarar görecek. Avrupa’yı uyarıyorum; PKK terör örgütünün mensupları, orada vatandaşlarımıza şiddet uyguluyorlar siz de seyirci kalıyorsunuz.” diye konuştu.

Soylu: Onlar köpektir

Soylu, Avrupa’da şu ana kadar 600’ün üzerinde şiddete dayalı gösteri yapıldığını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hukukun üstünlüğünden, demokrasiden, temel insan hakları hak ve hürriyetlerinden bahsedenler maalesef kendi planları tutmayınca köpeklerine oradaki vatandaşlarımıza saldırtıyorlar. Bu kadar açık ve nettir. Köpektir onlar. Türkiye Cumhuriyeti devletinin birliğine karşı gelenler, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne saldırı yapanlar, oradaki masum vatandaşlara saldırı yapıp onların dükkanlarını talan etmeye çalışanlar… Bunun sorumluluğu ‘batı medeniyeti’ denilen Avrupa’daki ülkelerin yönetimleridir. Bu kadar açık ve net. Türkiye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı liderliğinde Orta Doğu’da inisiyatif almıştır. Küresel güçlerle doğru bir iletişim kurmuştur. Kararlı bir duruş ortaya koymuştur ve insanlık adına bir sonuç üretmiştir. İnşallah bunun devamında bizleri güzel günler beklemektedir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz