Ana SayfaTürkiyeBiri kınadı diğeri... Soylu bu kez neden sessiz?

Biri kınadı diğeri… Soylu bu kez neden sessiz?

HDP’nin İzmir il binasında öldürülen Deniz Poyraz konusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hala bir kınama ya da taziyem mesajı yayınlamaması dikkat çekti.

İzmir’in Konak ilçesindeki, HDP İl Başkanlığı’na giren ve parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldüren saldırgan Onur Gencer sabah saatlerinde sevk edildiği adliyede, mahkeme tarafından tutuklandı. Saldırının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun taziye mesajı veya kınama yayınlaması dikkat çekti. 

Bakan Soylu’nun birçok kez karşı karşıya geldiği Adalat Bakanı Abdülhamit Gül’ün ise saldırıyı güçlü ifadelerle kınadığı görüldü. Gül’ün Twitter mesajı şöyle:

“İzmir’de HDP il binasına yapılan saldırıyı ve cinayeti lanetliyorum. Provokasyonların hedefi karanlıktır, huzursuzluk ve güvensizliktir. Hukuk bu karanlığa asla geçit vermeyecek, olay tüm yönleriyle aydınlatılacaktır.”

AKP sözcüsü Ömer Çelik de saldırıyı kınadı. Çelik “İzmir’de HDP İl binasında gerçekleşen saldırıyı ve cinayeti lanetliyoruz. Türkiye, huzur ve güvenliğini bozmaya çalışan provokasyonlara asla fırsat vermeyecektir. Güvenlik güçlerimiz ve yargı teşkilatı hadiseyi tüm boyutlarıyla açığa çıkaracaktır” ifadelerini kullandı. 

Süleyman Soylu ile Abdulhamit Gül arasında gerginlik mi var?

Soylu ile Bakan Gül arasında ilk tartışma geçtiğimiz Ocak ayında yaşanmıştı. Soylu, annesine sosyal medya üzerinden küfür eden kişinin serbest bırakılmasına, Twitter üzerinden tepki göstermişti.

Gül’ün yanıtı ise “Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz” şeklinde olmuştu.

Gül, paylaşmının ardından Soylu’nun annesine yapılan hakareti kınamış ve bir kez daha ihtiyaç duyulması halinde bu tür suçlara yönelik yaptırımların arttırılabileğini ancak bunun tartışma yerinin “sosyal medya değil, parlamento olduğunu” vurgulamıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri