Ana SayfaTürkiyeTürk medyası bunu konuşuyor! Soylu'nun bu azarı hemen yanındaki Pakdemirli'ye mi?

Türk medyası bunu konuşuyor! Soylu’nun bu azarı hemen yanındaki Pakdemirli’ye mi?

Süleyman Soylu’nun sert sözleri Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin dün yaptığı açıklamaya cevap olarak yorumlandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yangın bölgesinden yaptığı canlı yayındaki açıklamasında sarf ettiği sözler Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yanıt olarak değerlendirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli dünkü açıklamasında, belediyeleri hedef alarak “Benim son 5 günlük bilançoda gördüğüm, orman teşkilatı yerleşim yerlerini korumaktan, -birinci derecede aslında sorumluluk belediyelerdedir-, ormanların yanmasına müsaade etmek zorunda kaldık” ifadelerini kullanmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bugünkü açıklamasında, “Lütfen yerel yönetimlerle belediyelerle hükümet arasında hangi siyasi parti olursa olsun, nifak sokup milletin çalışma güdüsünü çalışma kuvvetini aşağıya almayalım” sözleriyle hükümet ile belediyelerin arasının açılmaması gerekliliğine dikkat çekti.

Soylu: Öyle bir şey söylemedik

Bakan Soylu, “Ana muhalefet genel başkanında bir istirhamımız var; bakın biz burada ‘şehirler belediyelerin görev alanındadır’ diye bir şey söylemedik” diyerek şunları söyledi:

“Antalya’da dört gündür hem Manavgat Belediye Başkanımız hem Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Cumhuriyet Halk Partisi’ndendir. Biz beraber çalışıyoruz. Eksik sahada görmüyor muyum? Baktığım zaman on tane yirmi tane eksik görürüm. Ama eksiği söylersem, tweet’e yazar, şu da eksikti şu da şöyleydi dersem, doğru yapmış olur muyum? Bu bir sorumluluk mu? Bu sorumsuzluktur.”

Nifak göndermesi

“Lütfen ormanlık bölgelerde gezip selfie çekmeyin. Bunu gerçekleştirmeyin bu yanlış bir şeydir. Bu arkadaşlarımızın da moralini bozuyor, herkesin moralini bozuyor. Lütfen yerel yönetimlerle belediyelerle hükümet arasında hangi siyasi parti olursa olsun, nifak sokup milletin çalışma güdüsünü çalışma kuvvetini aşağıya almayalım.

Sayın genel başkan ‘hadsizler’ diyorsunuz, neyin hadsizliği var burada? Herkes elinden geleni yapıyor. Böyle bir şey kabul edilebilir bir şey değil. Tam tersi hadi arkadaşlar, bunu hep beraber üstesinden gelelim, hadi bakalım hep beraber mücadele edelim. Zaten sosyal medyada bu işi körüklemeye çalışan, yurt dışından yurt içinden, Amerika’dan Avrupa’dan birçok yeni açılmış sosyal medya hesabı var ve birçok yalanı ve tezviratı milletin kafasını bulandırmak için endişe yaratmak, korku yaratmak, nefret yaratmak için ortaya koyuyorlar. Ve biz bunun için gereğini yapıyoruz. Yüzlerce hesabı tespit ettik. Yüzlerce sahibini tespit ettik. Bir kısmı yurt içinde bir kısmı yurt dışında. Bilmenizi isterim, milletimizi korkuya endişeye sevk edeceği kanun gereğini yapacak. Arkadaşlarımız tek tek tespit ediyorlar. Bütün bunlarla birlikte yok millet yolları kesiyor, kimlik soruyor; bir iki tane münferit olay olmuş olabilir. Endişeli millet, vatandaşlarımız endişeli, biz de gördük dün akşam ‘ne yapıyorsunuz kardeşim burada’ dedik. Şunu söylediler ‘Bakanım biz araçlar geliyor, biz araçlara buradan yol tarif ediyoruz. Su tankerli geliyor, onları yönlendiriyoruz, ayrıca acaba yangın çıkar bizden bir şey isterler mi diye burada bekliyoruz.’ Bu normal bir şey. Ama her şeyi bir nefret söylemi halinde karşılamak bir kaos haline getirmek için bir çaba söz konusudur. Bu çabayı bir iki tane münferit olay olmuş olabilir, orada da jandarmamıza, kolluk kuvvetlerimize gerekli olanı söyledik.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri