Ana SayfaTürkiyeSoylu'ya kaybeden Metiner hırsını Sevilay'dan çıkarmak istedi ama yine olmadı!

Soylu’ya kaybeden Metiner hırsını Sevilay’dan çıkarmak istedi ama yine olmadı!

Süleyman Soylu ile girdiği tartışmayı açık şekilde kaybeden Mehmet Metiner bu kez de Habertürk’teki köşesinde kendisini eleştiren Sevilay Yılman’a sardı. İşte ikili arasında yaşanan son tartışma.

AK Partili Mehmet Metiner ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tartışmasında safını Soylu’dan yana kullanan Habertürk yazarı Sevilay Yılman’a Mehmet Metiner’den çok sert yanıt geldi. Metiner, “Sevilay Yılmaz’ın acısını biliyorum… Fırsatını bulmuşken birinin omuzundan atış yapma yoluna gitmiş…” paylaşımında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile eski AK Parti milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner CNN Türk canlı yayınında tartışmışlardı. Olayı yazısında değerlendiren Habertürk yazarı Sevilay Yılman, tartışmada Soylu’nun “dibine kadar haklı” olduğunu söyledi.

Sevilay Yılman’ın “Kim haklı? Süleyman Soylu mu Metiner mi?” başlıklı yazısından bir bölüm aşağıdaki gibidir…

FETÖ ile mücadelede daha ilk günlerinde kalemiyle, ruhuyla varlık göstermiş bir uzman… Başta Emniyet Teşkilatı ve yargı camiası olmak üzere FETÖ’den temizlenme sürecine bizzat dahil olmuş işin içindeki bir bilen olarak yanıt veriyorum…

Kesinlikle Süleyman Soylu haklı!

Hem de dibine kadar.

Soylu’nun avukatı falan değilim ama yukarıda da dedim ya!

Daha Süleyman Soylu AK Parti’de bile değilken…

O alçak, hain yapının emniyet ve yargıdaki ayağına karşı verilen mücadelenin başından sonuna kadar her salisesine şahitlik etmiş bir gazeteci olarak doğruyu söylemek zorundayım.

Metiner’in yaptığı yanlış.

Belli ki İçişleri Bakanlığı bünyesinde yapılan son atamalardan bir memnuniyetsizlik yaşıyor…

Hoşnut değil bu durumdan. Ama bunu düzgün bir biçimde, dürüstçe dile getirmek yerine son zamanlarda kullanılan ve epeyce de işe yarayan “FETÖ” kartını kullanıyor.

Hiççç kusura bakmasın ama Metiner’in ortaya attığı; “Emniyet teşkilatına FETÖ’cü kadrolar getiriliyor” iddiası büyük haksızlık!

Ve bu haksızlığı sadece Soylu’ya da yapmıyor.

FETÖ’nün devletten arındırma mücadelesinde emeği olan gelmiş geçmiş tüm siyasilere, vatansever teşkilat mensuplarına ve mücadeleye omuz veren tüm yurttaşlara da yapıyor.

Haberi var mı bilmiyorum ama hala FETÖ’cüler iş başında dediği o İçişleri Bakanlığı’ndan 50 binden fazla insan derdest edildi.

17/25’ten hemen sonra göreve getirilen Efkan Ala temizliğe zaten başlamıştı.

15 Temmuz sonrasında ise yani Soylu döneminde iflahları tamamen kesildi…

Mehmet Metiner’in FETÖ ile mücadeleyi sulandırdığını belirten Sevilay Yılman, “Bu arada Metiner’e bir çağrım var. Eğer gerçekten söylediklerinin arkasındaysa ve dediği gibi elinde bir liste falan varsa… Çok rica ediyorum açıklasın o listeyi ve kimmiş İçişleri Bakanlığı’ndaki o yeni FETÖ’cüler, biz de öğrenelim ve hakikati varsa da hep beraber icabına bakalım!” ifadelerini kullandı.

Metiner Sevilay Yılman’a sardı

Soylu ile girdiği tartışmayı kaybeden Mehmet Metiner, bu kez de Sevilay Yılman’ın yazısına sert tepki gösterdi.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Metiner, “Sevilay Yılmaz’ın acısını biliyorum… Fırsatını bulmuşken birinin omuzundan atış yapma yoluna gitmiş… Keşke kişisel hesabını başkasının arkasına sığınmadan ve sureti haktan görünmeden yapma yürekliliğini gösterseydi… Pusuda bekleyen başkaları fırsat bulmuşken çıksınlar…” dedi.

Yılman’dan Metiner’e yanıt

Sevilay Yılman ise Mehmet Metiner’e aynı şekilde twitter’dan yanıt vererek şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Metiner…

  1. Soyadım Yılman!

2) Fırsatçı değilim!Sadece siz daha FETÖ nün FETÖ olduğuna ayamadığınız o örgütün lideri hakkında “Hocaefendi” diye bahsettiğiniz günlerde o hainlere kafa tutmuş biri olarak hakikatlerden yazdım! Bi acım da yok ayrıca ama sizi acıttıysam özür!” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri