Ana SayfaTürkiyeMedeni dünya takıntısı! Amaç İsmail Saymaz'a itibar suikasti mi?

Medeni dünya takıntısı! Amaç İsmail Saymaz’a itibar suikasti mi?

Toygun Atilla ve Aytunç Erkin'in basit bir cümle üzerinden neden İsmail Saymaz'ı hedef aldıkları merak konusu oldu.

Taliban’ın Afganistan’da yönetimi ele geçirmesi son günlerin en popüler konusu. İsmail Saymaz, insanlığın takındığı ikiyüzlü tavrı “Medeni dünya Afganistan’da ışıkları söndürüp gitti” sözleriyle dile getirdi. Ancak iki yazar, Toygun Atilla ve Aytunç Erkin, İsmail Saymaz’ın bu basit sözüne taklalar attırarak ilginç bir yarışa girişti.

İsmail Saymaz’ın sözlerini alıntılayarak eleştiren ilk isim gazeteci Toygun Atilla oldu. Atilla “Medeni olsalar bırakıp gitmezlerdi. Mahvedip gittiler” diye yazdı. Burada örtük şekilde İsmail Saymaz’ın ABD’yi medeni ülke olarak nitelediği vurgusu vardı.

Sonrasında bir tepki de Sözcü yazarı Aytunç Erkin’nden geldi. Toygun Atilla’nın sözlerini alıntılayan Erkin “Katliamcının medenisi olmaz! Milyonlarca Iraklıyı katleden haydut devlet ABD yıllarca Taliban’ı büyüten kuvvettir. Emperyalist barbarlık da Taliban barbarlığı da yok olup gitmeden insanlık kazanamaz! Çözüm belli: Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimci-halkçı-laik programı…” ifadelerini kullandı.

Gördüğü baskı karşısında neye uğradığını şaşıran İsmail Saymaz, ardından bir açıklama daha yapmak zorunda kaldı ve bu kez de “Yukarıdaki twette, ABD’nin Afganistan’dan çekilmesinden söz etmiyorum. İnsanlığın Taliban karşısında Afganistan’ı bir başına bırakmasından, uçaklardan düşen insanları izleyen ‘medeni dünya’dan söz ediyorum” dedi.

İki yazarın da basit bir cümle üzerinden neden İsmail Saymaz’ı hedef aldıkları merak konusu oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri