‘Dağların Aslanı’ olarak tanınan Ahmet Arslan, Avrupa şampiyonasından çekileceğini duyurdu. Arslan, Avrupa şampiyonasında 7. defa şampiyon olup dağ koşusuna veda edeceğini bildirdi. Sporcu Arslan, ultra maratona geçiş yapmak istediğini belirtti.

Ahmet Arslan sporcu ile ilgili görsel sonucu

Dağ koşusu sporunda ülkeye birçok ödül kazandıran Ahmet Arslan, dağ koşusu sporundan elini çekti. Yaşlandığını ve sıkıldığını dile getiren Arslan, farklı alanlara kaymak için dağ sporculuğunu bırakacağını dile getirdi.  Avrupa şampiyonasında 6 defa şampiyon olan milli sporcu Arslan, 
ultra maraton alanında çalışmalar yapacağını söyledi.

Antalyalı dağ koşusu sporcusu Ahmet Arslan (32), Red Bull sporcularının 2018 yılı değerlendirme toplantısı için bir araya geldiği Antalya Belek’teki bir otelde gazetecilerin sorularını yanıtladı. 20 yıl önce beden eğitimi öğretmeninin okuldaki seçmelerde beğenerek spora yönlendirmesiyle atletizme başladığını anlatan Arslan, 2005 yılında başladığım dağ koşusunda 6 defa Avrupa şampiyonluğu, 2 defa dünya üçüncülüğü, 2 defa Dünya Grand Prix şampiyonluğu, iki defa Avrupa üçüncülüğü kazandım. Çok sayıda uluslararası yarışta şampiyonluğum var diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here