Ana SayfaTürkiyeSputnik'in gazetecilik oynamaya meraklı yayın yönetmeni Mahir Boztepe'ye tepki giderek artıyor

Sputnik’in gazetecilik oynamaya meraklı yayın yönetmeni Mahir Boztepe’ye tepki giderek artıyor

Rus sermayeli Sputnik’in genel yayın yönetmeni Mahir Boztepe, Ahmet Davutoğlu ile röportaj yaptıkları gerekçesiyle neden Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki’nin işlerine son verdiklerini açıkladı.

Mahir Boztepe, işten çıkarmaları “Biz Türkiye’de yaşanabilecek bir siyasi mücadelenin tarafı değiliz. Politikacı değiliz, sadece gazeteciyiz.” sözleriyle savundu. Ancak Sputnik, Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile röportaj yaptığı için değil, 3 gazeteciyi işten çıkardığı için siyasi bir taraf olmuş durumda.

Mahir Boztepe her ne kadar “Davutoğlu gibi bir figürü önemsemiyoruz, haber değerinin olduğuna inanmıyoruz” dese de Sputnik son günlerde çok sayıda Ahmet Davutoğlu haberi yaptı.

Dikkatli twitter takipçileri “Davutoğlu’nu önemsemiyoruz” diyen Mahir Boztepe’ye Sputnik’in yaptığı Ahmet Davutoğlu haberlerinden bir buket yapıp gönderdi!

Sputnik yayın yönetmeni Mahir Boztepe, işten çıkarılan Oğhan, Beki ve Saymaz nedeniyle Sputnik’e verilen tepkiyi ‘Rusofobik’ diye niteledi:

“Rusya ve Türkiye arasındaki gelişen ilişkilerden rahatsız olan bir kesim bunu bilerek köpürterek, tartışmaya açıyor. Bizi gazeteci gibi değil bir reklam ajansı gibi düşünmeleri buna sebep oluyor. Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkiler siyasi ilişkilerdir, ancak biz gazeteciyiz ve gazetecilik yapmaya çalışıyoruz. Bu ilişkileri bile isteye bize dayatan kim olursa olsun bunun karşısındayız. ABD yanlısı tutum alan gazetecilerin bunu köpürttüğünü görüyoruz.”

Ne olmuştu?

RS FM’de (Rusya’nın Sesi) Yavuz Oğhan’ın İsmail Saymaz ve Akif Beki ile birlikte yaptığı ‘Bidebunudinle’ adlı program, Sputnik yönetiminin aldığı kararla sona erdirildi. Programın sunucusu Yavuz Oğhan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile kendi Youtube sayfasında yaptıkları röportaj sonrasında programın bitirildiğini duyurmuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz