Ana SayfaMagazinSuccession yeni sezonu ne zaman? Hangi kanalda 3. sezon konusu ne?

Succession yeni sezonu ne zaman? Hangi kanalda 3. sezon konusu ne?

Succession 3. sezonu Shakespeare’in Kral Lear ve Macbeth’i andıran ihanet ve açgözlülük temalarını enfes şekilde harmanlamaya devam ediyor. Peki Succession dizinin 3. Sezonunda bizleri neler bekliyor?

Entrikacı Roy ailesi nihayet geri döndü ve üçüncü sezon her zamankinden daha iğneleyici ve acımasız şekilde esprili olabilir. 

Succession yeni sezonu ne zaman?

Succession, 17 Ekim’de ABD’de HBO ve HBO Max’te ve 18 Ekim’de İngiltere’de Sky Atlantic/Now’da prömiyer yapacak. Türkiye’de beIN Connect kanalından izlenebilecek.

Son yılların en kışkırtıcı ve düşündürücü dizisi olarak nitelenen Succession’ın yeni sezonunda Covid yok. Sanki hiç yaşanmamış gibi. 

Dizinin yeni sezonu, Kendall Roy’un (Jeremy Strong) babasını kurumsal suçla alenen suçladığı ikinci sezonun son sahnesinden devam ederek başlıyor.

Dizinin yeni sezonu pandemiden arındırılmış bir dünyanın alternatif gerçekliğini fon olarak ilerliyor.  Paranın ve gücünün katı gerçekliğini ön plana çıkarıyor. İllüzyon işe yarıyor çünkü bu entrikacı, karanlık ruhlu ama izlemesi keyifli karakterleri çok iyi tanıyoruz. 

Succession oyuncuları kim kimdir?

Birinci sezonda basit bir soruyla başlayan şey – çocuklarından hangisi medya imparatorluğunun başı olarak Logan Roy’un (Brian Cox) yerini alabilir – hızla bir aile destanı haline geldi. Dizinin yeni sezonunda bir de küçük sürpriz var. Adrien Brody hikayeye dahil oldu.

Şimdiye kadar, aile işinin dışında kalan talihsiz ama rüşvet düşkünü en büyük oğul Connor (Alan Ruck), oyuna girme şansı için babasına yalvarırken kardeşlerini “Roman bir ahmak, Shiv sahte, Kenny beceriksiz – neden bir şansım yok?” demişti ve son derece haklıydı. Sert ama doğru bir bakıştı. Bu son derece karmaşık ve ürkek insanlar hiçbir zaman kökten değişmeyecek olsa da bizi şaşırtmaya devam ediyorlar.

İkinci sezonun finalini yeniden hatırlayalım. Bölüm sona erdiğinde, Kendall’ın şirketin cinsel istismarı örtbas etmesi için suçu üstlenmesi gerekiyordu, ancak bunun yerine dünyaya babasının her şeyin farkında olduğunu söyledi. 

Bu sezon başlarken, Roy’lar, Apocalypse Now’ı hatırlatan bir grup helikopterle yatlarındaki gergin bir aile toplantısından dönüyorlar. 

Roy’lar, bazen kurnazca ve bazen de anlamlı bir şekilde, onlardan kaçan küresel bir ekonomiyi temsil ediyor aslında. Değişen dünyanın değişmeyen hantal yanını.

Hikaye Logan Roy’un iktidarı elinde tutup tutamayacağına ve eğer tutamayacaksa ailenin içinden veya dışından kimin başarabileceğine odaklanıyor. 

Akılda tutulması gereken birçok soru arasında: Kendall her zaman duyarsız bir budala mı olacak? Muhtemelen evet. Yatırımcıları yanına çekerek babasını tahttan indirmeye çalışırken, yeni kız arkadaşını da yanına alarak eski karısının dairesine sığınarak medyadan kaçar. Ancak, şiddetli bencilliğin ve duygusuzluğun, uyuşturucu kullanımının ve Alfa-erkek tavrının altında derin güvensizlik ve sevilmeme duygusunu yakalar. Her zaman emekleyerek babasına dönecek biri gibi göründü.

En küçük küçük Roman ne zaman birini mutlu etti? Tüm çocuklar arasında, bu sezon sadece en küçüğü, babasının iyiliğini gerçekten önemsiyor gibi görünüyor. Ayrıca iş için eskisinden daha fazla ilgiye sahipti ancak yine de o bir olgunlaşmamışlık modeli olarak hikayenin içinde. Kieran Culkin,  Roman’ı dizinin en dinamik karakterlerinden biri haline getirmişti ve çoğu zaman yazdırılamayan en keskin, en komik replikleri o alıyor. 

Babasının Kızı Siobhan (Sarah Snook) bir barış elçisi mi yoksa Shiv – her zamankinden daha mükemmel bir şekilde – herkesi manipüle edecek kadar güce aç mı? Bir noktada Logan onu arar ve telefonunda görünen kişi fotoğrafı Saddam Hüseyin’e aittir.

Kim olursa olsun, şirketin kurbanı telafi için hapse girecek. Shiv’in bitmek bilmeyen pasif-agresif kocası Tom, her ihtimale karşı, öncelikli olarak hapishane yerlerini araştırıyor. Matthew Macfadyen, dizinin mizah yükünü taşıyor.

Succession konusus

En önemlisi, Logan hepsini bir kez daha alt edebilecek mi? Brian Cox, çoğu oyuncunun bir monologla yapabileceğinden daha fazlasını bir bakışta ve kaldırılmış bir kaşla yapabilir. Performansı bir mucize.

Kendall’a “İyi misin oğlum?” diye sorduğunda yüz hatları hiç bu kadar ürpertici olmamıştı. Zenginlerle ilgili çoğu dramada olduğu gibi bu dizide de gücün en çıplak hallerine tanıklık ediyoruz. Elbette Roy’ların milyarlarını isteriz. 

Sezon çoğunlukla New York’ta geçiyor ancak ara sıra özel bir adada bir toplantıya gidebilirler. 

Dizi izleyenler içni aynı zamanda hızla değişen bir dünyanın keşfidir. Logan’ın güçlü Fox News benzeri kanalı da dahil olmak üzere eski kablolu televizyon teknolojisi, yeni teknolojik dünyayla rekabet ediyor. Roy’lar, bazen kurnazca ve bazen de anlamlı bir şekilde, onlardan kaçan küresel bir ekonomiyi temsil ediyor. 

Kardeşlerini babalarına ihanet etmeye ve gelecek vizyonunu benimsemeye ikna etmeye çalışan Kendall, “Uzun bir Amerikan yüzyılının sonundayız. Şirketimiz, gerileyen bir imparatorluğun içinde gerileyen bir imparatorluk” diyor.

Seri, son zamanlarda dünyada yaşanan değişiklikleri görmezden gelmekten tamamen kurtulmuyor. Logan’ın Trump’lı bir müttefiki olan önceki sezonların ABD Başkanı, bugün de hala iktidarda. Ancak Roy’ların ittifakları, birçok aptal, tuhaf ve zaman zaman tehlikeli aktivist ve adayın katıldığı sağcı bir siyasi konferansa katıldıklarında en komik sahnelerden birini sunuyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri