Ana SayfaTürkiyeSüleyman Özışık AK Partili milletvekilini topa tuttu: Adam sata sata partide adam...

Süleyman Özışık AK Partili milletvekilini topa tuttu: Adam sata sata partide adam bırakmadınız

Süleyman Özışık AK Partili vekil Salih Çora’yı topa tuttu. Cora’ya yüklenen Özışık, “Siz adam sata sata partide adam bırakmadınız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve başka bazı resim makamlara dosya götürüldüğü iddiası hala sıcaklığını korurken Süleyman Özışık AK Partili vekil Salih Çora’yı topa tuttu. Cora’ya yüklenen Özışık, “Siz adam sata sata partide adam bırakmadınız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya FETÖ’den yargılanıp, “masum olduğunu düşündüğü” insanların dosyalarını verdiğini söyleyen Süleyman Özışık, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’yı hedef aldı. AK Partilileri sessizlikle suçlayan Özışık, Cora hakkında da “Ne idüğü belirsiz bir kişi sizsiniz” ve ” Sizin bu yaptığınız, mertliğe, dürüstlüğe adamlığa sığmaz” ifadelerini kullandı.

‘Ne idüğü belirsiz kişi’ sözlerine bozulan Süleyman Özışık, Cora’yı da hedef alan bir video yayımladı. Özışık videoda AK Partililere ve Salih Cora’ya sert sözlerle yüklendi. AK Partililerin hakkındaki iddialar karşısında sessiz kalmasını eleştiren Özışık, Cora’ya da, “Salih bey size milyon kere yazıklar olsun. Ne idüğü belirsiz de sizsiniz” ve “Sizin bu yaptığınız, mertliğe, dürüstlüğe adamlığa sığmaz. Szi böyle, adam sata sata partide adam bırakmadınız. Yarın Erdoğan hakkında da böyle bir iddia ortaya atılsa, siz onu da arkanızda bırakıp gidersiniz” sözleriyle tepki gösterdi.

AK Partili vekillere sert eleştiriler

“AK Parti’nin bir Trabzon milletvekili var Salih Cora… Benim videolarımı sayısız açıklamamı izlememiş ben kendimi paralıyorum… Salih Cora isimli kişi Türkiye gündeminden ne kadar uzaksa, gündemi herhalde hiç takip etmiyor, nasıl bir milletvekiliyse, dönüyor diyor ki HDP’lilere ‘Ne idüğü belirsiz bir kişinin iddiaları üzerinden bize saldırıyorsunuz’ diyor. Salih bey size milyon kere yazıklar olsun. Ne idüğü belirsiz de sizsiniz. Türkiye’den biraz haberiniz olsun ülke gündeminden haberiniz olsun.

Daha önce benim videolarımı paylaşıyordunuz

Daha önce benim videolarımı paylaşıyordunuz, daha önce ‘helal olsun Süleyman Özışık’ diye destekliyordunuz. Bana sormadan ‘Ne idüğü belirsiz bir kişi diyorsunuz’ tekrar ediyorum ne idüğü belirsiz kişi sizsiniz. Ama bana sorabilirdiniz. Bana sormadan, ‘Ne idüğü belirsiz bir kişi’ diyorsunuz. Tekrar ediyorum, ne idüğü belirsiz bir kişi sizsiniz. Siz ve sizin gibiler hakkında bugüne kadar 1 milyon iddia orta atıldı. Süleyman Özışık hepsinde yanınızda durdu. Süleyman Özışık’ın üzerine bir tane iftira atıldı… Sizin bu yaptığınız, mertliğe, dürüstlüğe adamlığa sığmaz. Sizi böyle, adam sata sata partide adam bırakmadınız. Yarın Erdoğan hakkında da böyle bir iddia ortaya atılsa, siz onu da arkanızda bırakıp gidersiniz. Ben AK Partililerin bunun yalan olduğunu bile bile bir tek kelime söylememesini anlamıyorum.

Bakın size bir şeyi samimiyetle söyleyeyim, ben şu olaylar ortaya çıktıktan bu yana en büyük darbeyi en çok tekmeyi kimlerden yiyorum biliyor musunuz? AK Partililerden…  Bu günler geçer biz tekrar yüz yüze geliriz öyle yapın ki yüzünüzü kaldırıp yüzüme bakacak yüzünüz olsun. TBMM Genel Kurulu’nda, OHAL Komisyonu ile ilgili HDP grubunun verdiği önerge üzerine partimiz adına konuşma yaptım. Muhalefetin siyaset tarzı; ‘ben lafı ortaya atarım, üstüne alan alır.’

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri