Ana SayfaTürkiyeSüleyman Özışık'tan veda yazısı: Düştüğüm yer Yusuf'un kuyusudur

Süleyman Özışık’tan veda yazısı: Düştüğüm yer Yusuf’un kuyusudur

Gazeteci Süleyman Özışık, Türkiye gazetesindeki veda yazısında "Düştüğüm yer Yusuf'un kuyusudur" ifadesini kullandı

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında arama ve tutuklama kararı bulunan Sedat Peker’in yayınladığı video sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun suç duyurusunda bulunduğu Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, ‘aklanıncaya kadar yazılarına ara verdiğini’ belirtti. 

Kendisini ‘yol ortasında çıkan bir çatışma sonucu seken kurşunun isabet ettiği alakasız adam gibi’ hissettiğini belirten Özışık, “Tamamen gazetecilik refleksiyle bir yıl araştırdığım ve araştırdığımı da devlet kademesine bilgi alma amacıyla bildirdiğim DHKP-C ve FETÖ konulu iki dosyanın sonuçlarının ta buraya uzayacağı aklımın ucundan bile geçmedi” dedi.

Düştüğü yerin Yusuf’un kuyusu olduğunu söyleyen Özışık, yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Düştüğüm yer, Yusuf’un kuyusudur. Ama Allah’ın izniyle ben bu kuyudan çıkarım.Daha önce de size söylemiştim.Ben yenilgiye inanan birisi değilim.Her düşüşün bir sınav olduğuna iman etmiş biriyim.Ben bu sınavı atlatırım.Çünkü ben, hayatım boyunca kimseye kumpas kurmadım, kimseye ihanet etmedim. Düşen kim varsa ona “kardeş” eli uzattım. İnandığım Allah davası için ve o davaya hizmet edenler için elimden geldiğince mücadele ettim.”

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/suleyman-ozisik/619009.aspx

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri