Ana SayfaTürkiyeSüleyman Soylu Anayassa Mahkemesi Başkanı'nı FETÖ ile mi tehdit etti? Soylu'ya flaş...

Süleyman Soylu Anayassa Mahkemesi Başkanı’nı FETÖ ile mi tehdit etti? Soylu’ya flaş istifa çağrısı

Mustafa Yeneroğlu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı FETÖ ile tehdit ettiğini söyledi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı’na bir kez daha yüklenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Zühtü Arslan’ın Polis Akademisi Başkanı olduğunu hatırlattı. Soylu Zühtü Arslan’ın aldığı komiser yardımcılarının yüzde 41’inin FETÖ’den ihraç edildiğini belirtti.

DEVA Partisi, kendisini hedef alan İçişleri Bakanı Soylu’ya cevap veren AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın açıklamalarının ardından geri adım atmayan Soylu’ya tepkisini yineledi. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yeneroğlu ‘Anayasa Mahkemesi Başkanı’na FETÖ desteği iması şaşırtmamalı. Sözde tehdit ediyor. Şiddetle kınıyorum’ dedi. AYM Başkanı Arslan’ın bir dönem Polis Akademisi Başkanı olarak görev yaptığını belirten Soylu ‘Aldığı komiser yardımcılarının yüzde 41’ini ben FETÖ’den ihraç ettim’ demişti.

Mustafa Yeneroğlu: Şehir Üniversitesi'ni ölüme mahkum etmeye çalışıyorlar

DEVA Partisi, AYM Başkanı Zühtü Arslan’ı hedef alan İçişleri Bakanı Soylu’nun “FETÖ iması”na sert tepki gösterdi.  

Twitter’dan paylaşım yapan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu “Anayasa’dan bihaber, toplantı ve gösteri yapanları engel terör örgütü ile mücadele olarak değerlendirecek kadar hukuk devleti anlayışından uzak bir uygulama, Anayasa Mahkemesi Başkanı’na FETÖ desteği iması şaşırtmamalı. Sözde tehdit ediyor. Şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Yeneroğlu, daha önce de Soylu’nun istifa etmesi gerektiğini belirmişti. Soylu’nun AYM Başkanı’na yönelik sözlerini eleştiren Yeneroğlu, şunları kaydetmişti: 

“Anayasa’ya göre; “Hiçbir organ, makam, merci veya kişi, yargı yetkisinin kullanılmasında mahkemelere ve hakimlere emir ve talimat veremez; genelge gönderemez; tavsiye ve telkinde bulunamaz. Ciddiye almıyor olsa da buna İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da dahildir.

Süleyman Soylu’ya istifa çağrısı

4 yıldır içişlerinden sorumlu Bakan, Anayasa Mahkemesi Başkanına araba ile kendi ülkesinde tek başına yolculuk yapabilmenin, bisikletle işe gelip gidebilmenin ne kadar tehlikeli olduğunu bizzat itiraf ediyor. Birisi ona bundan kendisinin sorumlu olduğunu hatırlatabilir mi acaba?

İşkence ve kötü muameleye onay veren, AYM Başkanı’nı hedef alan, görev alanı olan cadde ve sokaklardaysa güvenlik zaafiyeti olduğu ikrarında bulunan İçişleri Bakanı demokratik hukuk devletinin bütün unsurlarıyla tezat içerisindedir. İçişleri Bakanı’nı istifaya davet ediyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri