Ana SayfaTürkiyeSoylu - Fahrettin Koca krizinde ikinci perde! İstifa haberi basına sızdı

Soylu – Fahrettin Koca krizinde ikinci perde! İstifa haberi basına sızdı

Süleyman Soylu'nun kardeşiyle birlikte medikal işi yaptığı iddia edilmişti. Fahrettin Koca - Süleyman Soylu gerginliğinde yeni gelişmeler yaşanıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında ilk sokağa çıkma yasağında büyük bir kavga yaşandığı iddia edilmiş, Soylu’nun kardeşiyle birlikte medikal işi yaptığı iddia edilmişti. Fahrettin Koca – Süleyman Soylu gerginliğinde yeni gelişmeler yaşanıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’nun RD Global/Invamed firmasıyla medikal işi yaptığı ortaya çıkmasının ardından açıklama yapan RD Global, Mehmet Soylu’nun istifa ettiğini duyurdu.

YouTube kanalı olan 140journos’un “Veba” adlı belgeselinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında kavga çıktığı iddiası öne sürülmüştü.

İsmi açıklanmayan üst düzey bir bürokrat, belgeselde Sağlık Bakanı Koca ve İçişleri Bakanı Soylu kavgasına ilişkin, “Ankara’da siyasetçilerin ticari bağlantıları var. Süleyman Soylu ile kardeşi medikal sektöründe iş yapıyorlar bu arada anlayacağınız iki taraf arasındaki kavga çok büyük” ifadelerini kullanmıştı.

Şirketten Soylu açıklaması

Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’nun RD Global/Invamed firmasıyla medikal işi yaptığı ortaya çıkmasının ardından açıklama yapan RD Global, “Şirket amaçlarımız dahilinde, sadece Ar-Ge faaliyetleri ve tıbbi cihaz üretimi yapılmakta, bu sebeple herhangi bir şekilde son kullanıcı olan kamu hastanelerine ve özel hastanelere satış yapılmamaktadır. Şirketlerimizin hiçbirinde, Sayın Mehmet Soylu’nun ortaklığı bulunmamaktadır” dedi.

Mehmet Soylu’nun yönetim kurulundan daha önce istifa etme talebinde bulunduğunu açıklayan şirket, konu ile ilgili “RD GLOBAL Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Mehmet Soylu, 2021 yılının Nisan ayında Yönetim Kurulu üyeliği görevinden sağlık problemleri sebebiyle istifa ettiğini bildirmiş; istifası kabul edilmemiştir. Fakat sağlık problemlerinin devam etmesiyle, 28.05.2021 tarihinde tekrar istifasını sunmuş ve bu talebi kabul edilmek durumunda kalınmıştır” açıklamasında bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri