Ana SayfaTürkiyeSoylu'dan itiraf gibi açıklama: Gelecek Partisi'nin PKK ile işi olmaz

Soylu’dan itiraf gibi açıklama: Gelecek Partisi’nin PKK ile işi olmaz

Süleyman Soylu Gelecek Partisi hakkında açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu PKK ve Gelecek Partisi'nin irtibatlı olmasının söz konusu olamayacağını belirtti.

Soylu Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaptığı açıklamada Gelecek Partisi ile PKK’nın irtibatlandırılmasının söz konusu olamayacağını belirtti.

Bahçeli’nin her ortamda PKK ile Gelecek Partisi’ni ve Davutoğlu’nu irtibatlı göstermeye çalışması malum (Serok Ahmet yakıştırması). İçişleri Bakanı Soylu’dan bu iddialara da set çeken çok önemli açıklamalar geldi.

Süleyman Soylu Gelecek Partisi açıklaması yaptı

Soylu Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaptığı açıklamada Gelecek Partisi ile PKK’nın irtibatlandırılmasının söz konusu olamayacağını belirtti.

Soylu’ya ilk yanıt Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün’den geldi. Ün twitter’dan paylaştığı mesajında Soylu’ya şu ifadelerle yanıt verdi:

Sayın Bakan bizi doğru anlamış, belki o söyleyince sizler de inanırsınız. Doğru PKK’nın bizimle 1 Gelecek’i olamaz. Bir soruyu da sormadan edemeyeceğim. Sayın Bakan kimlere terörist dediğini tek tek saymış. Eyvallah. Peki devlet kanalında terörist başının mektubunu okutanlara ne diyoruz?

Nihal Olçok’tan Soylu’ya yanıt

Süleyman Soylu’ya bir yanıt da Gelecek Partisi kurucularından Nihal Olçok’tan geldi. Nihal Olçok, Soylu’nun sözlerine “Ah ne kadar doğru söylemişsiniz, teşekkür ederiz sayın Süleyman Soylu. Bizden PKK’ya ekmek çıkmaz. Bizi doğru anladığınız için teşekkür ederiz. Biz ihtiyacımız olduğu için illegal unsurları legalmiş gibi kullanmayız” sözleriyle karşılık verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri