Ana SayfaTürkiyeSüleyman Soylu İBB teftişini böyle duyurdu: Siz FETÖ'cü olduğu için ihraç edilen...

Süleyman Soylu İBB teftişini böyle duyurdu: Siz FETÖ’cü olduğu için ihraç edilen kişiyi şirketinize alır mısınız?

Terörle iltisaklı kişilerin İBB’de işe alındığı iddialarında bugün yeni gelişeler yaşandı. Süleyman Soylu, teftişin siyasi değil güvenlik nedeniyle gerçekleştirileceğini söyledi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bugün iddialar hakkında açıklama yapacağı öğrenildi.

İçişleri Bakanı Soylu, İBB’ye teftişle ilgili yaptığı açıklamada “Siz terör örgütünden bylockçu olduğu için FETÖ’cü olduğu için ihraç edilen kişiyi kendi şirketinize alır mısınız? Siyasi tarafı yok bunun, güvenlik tarafı var” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanlarına yönelttiği ‘terörist’ ithamı ve belediyeye düzenlediği teftişle ilgili gazetecilere açıklama yaptı. Soylu, “Siz terör örgütünden bylockçu olduğu için FETÖ’cü olduğu için ihraç edilen kişiyi kendi şirketinize alır mısınız? Siyasi tarafı yok bunun, güvenlik tarafı var” diye konuştu.

Soylu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“İşe alınanlar mahalleleri süpürmüyor sadece, kamunun çok kritik yerlerinde çalışma kabiliyetine sahipler, bunu takip etmeyelim mi? İşe alınanların bir bölümü çok kritik yerlerde görevde.

Türkiye terörle ilgili önemli tecrübelerden geçti. Büyük sınamalardan geçti, büyük bedeller ödedi. Bu bedellerin travmaları bizim üzerimizde. 15 Temmuz oldu. Sadece İçişleri Bakanlığı’nda 50 bin kişi ihraç edildi. Terör örgütleriyle irtibatı olduğu için. Bunların devlette çalışması sakıncalığı olduğu için. Dağdaki teröristlerle mücadele ediyoruz, şehirlerdeki teröristlerle mücadele etmeyecek miyiz?

Yarın bir gün yapılacak bir eylem, bu kişilerce gerçekleştirilirse bu sefer bize sormazlar mı, siz ne iş yapıyorsunuz?

Bir kısmı tutuklandı, bunlar belediyede çalışıyor.

Siz terör örgütünden bylockçu olduğu için FETÖ’cü olduğu için ihraç edilen kişiyi kendi şirketinize alır mısınız?

Siyasi tarafı yok bunun, güvenlik tarafı var.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri