Ana SayfaTürkiyeSüleyman Soylu: İstanbul ve Ankara'ya kayyum atanması söz konusu değil

Süleyman Soylu: İstanbul ve Ankara’ya kayyum atanması söz konusu değil

İ çişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk ekranlarında gazeteci Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Bakan Süleyman Soylu, “İstanbul ve Ankara’ya kayyum atanması söz konusu değil. Kayyum atanması için terörle ilişkili olması gerekir” şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde yaptığı pejmürde açıklamasının ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atanacağı iddialarıyla alakalı geniş değerlendirmesini Pazar günü yapacağını açıklamıştı.

İçişleri Bakanı Soylu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“İstanbul Haziran’da bir karar verdi. Bu karar İstanbul’da bir belediye başkanının seçilme kararıdır. Bu karar demokratik ve hukuki bir karardır. Burada seçmenin oy vermesinin bir sebebi vardır. Burada elde edilen bütçeyle hizmetleri koordine edilmesi… Vatandaş Çöpümü topla, suyumu akıt, ulaşım imkanlarını ortaya koy dedi. Belediye Türkiye’yi idare etmek için seçilmez. Belediyeler önemli yerlerdir. Türkiye politikalarına bir şekilde hevesli olabilirsiniz. Biz de bu milletin içinden geldik. Arkamızda büyük lobiler de yok. Önce işinizi yapacaksınız. Buradan kalkıp İstanbul seçmeninin meşruiyetini bir meşruiyetsizlikle ciro etmek olmaz. Ben de İstanbul’da oy verdim. Orada ‘Size 16 milyon İstanbullunun selamını getirdim’ dedi. Ben öyle bir selam göndermedim.

Soylu: İstanbul ve Ankara’ya kayyum atanması söz konusu değil

Bu iş bir belediye başkanının işi değil. Bunu ben değil, İstanbul seçmeni değerlendirir.  Bir İçişleri Bakanı olarak yanlış yapılanı uyarmak benim hakkım. Bu işin bu boyunu nasıl değerlendirileceğini ortaya koymak benim hakkım. Bizzat terör örgütünün görevlendirdiği kişilere moral verenleri uyarmak benim hakkım. İstanbul ve Ankara’ya kayyum atanması söz konusu değil. Kayyum atanması için terörle ilişkili olması gerekir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz