Ana SayfaTürkiyeLaf çok icraat yok! Soylu: Erdoğan kadın haklarında bir zihniyet devrimcisidir

Laf çok icraat yok! Soylu: Erdoğan kadın haklarında bir zihniyet devrimcisidir

Süleyman Soylu Meral Akşener açıklamasıyla gündem yarattı. Soylu, Akşener'in Erdoğan hakkındaki sözlerinin ağrına gittiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’li Fikri Sağlar’ı eleştirmek isterken sarf ettiği “Oy almak için bazı yerlerde başörtülü birkaç kişiyi de vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi inandırmıyor” seklindeki sözler kamuoyunda büyük rahatsızlık yaratmıştı. İYİ Parti lideri Meral Akşener de Erdoğan’ı çok sert eleştiren bir tweet atmıştı. Akşener’in sözlerine cevap Süleyman Soylu’dan geldi.

Soylu’nun açıklamalarına geçmeden önce kadın cinayetleri konusunda Türkiye’deki durumu kısaca özetlemekte yarar var:

  1. 2017’de 409, 2018’de 40 kadın öldürüldü.
  2. 2019’da 474 kadın katledildi.
  3. 2020’de 384 kadın cinayete kurban gitti, 161 kadın şüpheli bir şekilde öldü!
  4. 2008 ile 2020 yılları arasında toplam 3621 kadın erkeklerin kurbanı oldu!

Soylu: Ağrıma gitti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘vitrin mankeni’ açıklaması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren İYİ Parti lideri Meral Akşener’e şöyle yanıt verdi: “Akşener’in Cumhurbaşkanımıza kadınlar üzerinden söylediği söz ağırıma gitti… Recep Tayyip Erdoğan, kadın hakları konusunda zihniyet devrimcisidir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefet partilerini eleştirirken başörtülü kadınlar için kullandığı ‘vitrin mankeni’ ifadesine tepki gösteren İYİ Parti lideri Meral Akşener’e yanıt İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi.

Erdoğan’ın muhalefetin “Vitrin mankeni gibi başörtülü kadınları yanına alarak vatandaşı kandırdığı” şeklindeki açıklamasına Akşener’den “Çıkıp utanmadan kadınlara hakaret edeceğine, git önce görevini yap, kadınların güvenliğini sağla” diye tepki göstermişti. Soylu Akşener’e Twitter hesabından şöyle yanıt verdi:

“Söylediği söz ağırıma gitti. Recep Tayyip Erdoğan, kadın hakları konusunda zihniyet devrimcisidir. Faşist bir zihniyeti körü körüne savunmak adına niteliksiz saldırmak Allah’ın gücüne gider. Bir siyasetçinin başına gelebilecek en büyük musibet, bugün yanında bulunduklarına alet olmaktır… Siyasi tarihimizde bunların kullandığı kimse iflah olmadı… Allah kurtarsın.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri