Ana SayfaTürkiyeSüleyman Soylu'dan Hadi Özışık açıklaması: Keklemişler, ben ne yapayım?

Süleyman Soylu’dan Hadi Özışık açıklaması: Keklemişler, ben ne yapayım?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber'de gündeme dair değerlendirmelerde bulundu

TRT Haber’de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hadi Özışık ve Sedat Peker’in ortaya çıkan görüşmesiyle ilgili olarak da açıklama yaptı.

Soylu’nun konuyla ilişkin açıklaması şöyle:

Şöyle söyleyeyim anlıyorum ki ben uzun zamandan beri organize suç şebekesinin hedefindeyim. Peki hiç kimse benimle temas edebilmiş mi? Yaklaşmaya çalışıyorlar. Biz herkesin hedefindeyiz, bana normal bir vatandaş sokakta ulaşır. Şehit ailelerimiz var, ne zaman isteseler emrinde olduğumuzu bilirler. Ama kendimize kısıt koymayı biliriz.

Burada benim yıllardır tanıdığım insanlar (Hadi-Süleyman Özışık). Benim şöyle bir geçmişim var; Doğruyol Partisi İstanbul İl Başkanlığı yaptım. Sayın Çiller zamanında İstanbul medyasında önemli bir etkinliğim vardı.

Çiller eleştirilirdi, kürsü arardık. İkili ilişkilerim gelişmişti. Netice olarak birçok ahbabımız oldu ama bu iki arkadaşı özellikle Hadi Bey’i “Günaydın” gazetesindeki fotoğrafçılığından tanırım. Babamı 30 yıldır tanıdığını söylemiş, babamın adını ağzına alamaz hiç kimse. 

Babamın nasıl bir adam olduğunu, yumruğunu nasıl masaya vurduğunu herkes bilir. Cesaretimiz ondandır, yediğimiz yemeğin helalinden olması ondandır. Biz 1980 öncesi evin bodrumunda bomba var mı diye kontrol etmeden çıkmazdık. Ömür boyu siyaset yapacak değilim, bittiği yerde milletimize şükrederiz.

Soylu’ya “Aracılık konusunda haberiniz var mıydı?” sorusu üzerine ise Soylu’nun cevabı şu şekilde oldu:

“Benim haberimin olması idam edilmem demektir. Böyle bir şey akıldan geçirilebilir mi, ifade edilebilir mi? Keklemişler, ben ne yapayım. Kim keklediyse, ayda hangi siyasetçiye 10 bin dolar gönderiyorsa ondan sorsun. Namuslular, namussuzlar kadar cesur olmazsa o ülke ileri gitmez.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri