Ana SayfaTürkiyeSüleyman Soylu’ya Saadetli gençlere toplu gözaltı sorusu

Süleyman Soylu’ya Saadetli gençlere toplu gözaltı sorusu

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, partisinin Ankara Gençlik Kolları üyesi gençlerin gözaltına alınmasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, partisinin Ankara Gençlik Kolları üyesi gençlerin Takvim gazetesinin manşetine tepki göstermesinin ardından, “sosyal mesafe” gerekçe gösterilerek gözaltına alınmasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

Karaduman, “Arkadaşlarımızın maske ve sosyal mesafe kuralına uydukları ve herhangi bir taşkınlık yapmadıkları videolarda sabittir” ifadelerini kullanan Karaduman, İçişleri Bakanı Soylu’nun cevaplaması için soru önergesi verdi. TBMM Başkanlığı’na verilen soru önergesinde Karaduman, gözaltıların hangi gerekçe ile yapıldığı başta olmak üzere 4 soru sorarak, “Gözaltı bilginiz dâhilinde mi gerçekleşmiştir?” ifadelerini kullandı.

HERHANGİ BİR TAŞKINLIK YAPILMADIĞI VİDEODA SABİT

Karaduman, iktidara yakın Takvim Gazetesi’nin Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu hedef alan manşetini protesto etmek için bir araya gelen Saadet Partili gençlerin haksız bir şekilde gözaltına alındığını hatırlatarak, “Bu basın açıklamasından sonra teşkilat mensubu arkadaşlarımız Ankara Emniyet mensupları tarafından bir ekip arabasına sıkıştırılarak emniyete götürülmüş ve yaklaşık 4 saat bekletildikten sonra da sosyal mesafeyi ihlal ettikleri gerekçesiyle kendilerine idari para cezası kesilmiştir. Arkadaşlarımızın maske ve sosyal mesafe kuralına uydukları ve herhangi bir taşkınlık yapmadıkları videolarda sabittir” ifadelerini kullandı.

Milli Gazete’nin haberine göre; TBMM Başkanlığı’na verilen soru önergesinde Karaduman, İçişleri Bakanı Soylu’ya şu 4 soruyu yöneltti:

GÖZALTILAR BİLGİNİZ DAHİLİNDE Mİ?

1- Saadet Partisi Ankara İl Gençlik Kolları mensubu arkadaşlarımızın maske ve mesafe kuralına riayet ettiği ortadayken hangi gerekçe ile gözaltına alınmışlardır? Gözaltı bilginiz dâhilinde mi gerçekleşmiştir?

2- Pandemi sürecinde uygulanan maske ve sosyal mesafe kuralını ihlal eden kişiler, mesafe kuralı ihlal edilerek ekip araçlarına istiflenip gözaltına mı alınmaktadır?

3- Arkadaşlarımız hakkında gözaltı kararının alınmasında söz konusu gazetenin de mensubu olduğu medya grubunun dahli olmuş mudur?

4- Gözaltına alınmalarını gerektirecek herhangi bir suç işlemeyen arkadaşlarımız 4 saat boyunca keyfi olarak alıkonulmuştur. Bu keyfi tutumun sorumluları hakkında gerekli idari işlem yapılacak mıdır?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri