Ana SayfaTürkiyeSuriye sınırında askeri hareketlilik!

Suriye sınırında askeri hareketlilik!

Suriye sınır hattında hareketlenme oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) teyakkuza geçti. Bölgeye çok sayıda komando birlikleri ve zırhlı araç gönderildi. Sınır hattına konvoy eşliğinde giden askeri birlikler Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde coşkuyla karşılandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri,(TSK) Suriye sınırına askeri sevkıyat yaptı. Bölgede var olan asker ve araç sayısını arttıran TSK, söz konusu sevkıyatla ilgili remi açıklamada bulunmadı. Yapılan askeri sevkıyatın sınır güvenliğini korumak için yapıldığı düşünülüyor.

“AYAĞINIZA TAŞ DEĞMESİN OĞUL”

Suriye sınırına yapılan askeri sevkıyat Hatay’ın Kırıkhan ilçesinden geçti. Askeri konvoyu gören Hatay halkı, ellerine Türk bayrağı alarak askerlere moral ve motivasyon verdi. Zırhlı birliklerin konvoy halinde gittiğini gören yaşlı bir kadın “Ayağınıza, tırnağınıza taş değmesin oğul. Selametle gidin selametle gelin” dedi.

Türkiye’deki çeşitli bölgelerden gönderilen zırhlı araçlar ile komando birlikleri ve JÖH birlikleri Hatay’a geldi. Hassa ilçesinden güvenlik önlemleri altında geçen konvoy, Suriye sınırındaki birliklere doğru hareket etti. Suriye sınırındaki birliklere sevk edilen araçların, takviye amaçlı gönderildiği öğrenildi. Öte yandan Genel Kurmay Başkanlığından yapılan askeri takviyeyle ilgili henüz resmi açıklama yapılmadı. Operasyonun gizliliği esasınca asker ve zırhlı sayısı açıklanmadı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz