Ana SayfaMagazinSurvivor İsmail neden yarışmadan ayrılıyor? Türkiye Güreş Federasyonu "Zenne" kelimesini kabul etmedi!

Survivor İsmail neden yarışmadan ayrılıyor? Türkiye Güreş Federasyonu “Zenne” kelimesini kabul etmedi!

Survivor İsmail neden yarışmadan ayrılıyor? Türkiye Güreş Federasyonu "Zenne" kelimesini kabul etmedi! İsmail Balaban ile Dora arasında "zenne" kavgası gittikçe uzarken Türkiye Güreş Federasyonu'ndan bomba gibi bir açıklama geldi. 

Survivor İsmail neden yarışmadan ayrılıyor? Türkiye Güreş Federasyonu “Zenne” kelimesini kabul etmedi! İsmail Balaban ile Dora arasında “zenne” kavgası gittikçe uzarken Türkiye Güreş Federasyonu’ndan bomba gibi bir açıklama geldi.

Survivor İsmail neden yarışmadan ayrılıyor?

Survivor 2021’de Başpehlivan İsmail Balaban ile Gönüller takımında yarışan Uğurtan Dora’nın tartışması hem izleyenleri hem de Türkiye Güreş Federasyonu’nu kızdırdı.

Survivor 2021’in Gönüllüler takımında yarışan Dora’nın Başpehlivan İsmail Balaban için söylediği “soytarı” ve “Zenne gibi oynarsın ancak” sözlerine Güreş Federasyonu dayanamadı ve açıklama yaptı. İsmail Balaban’ın Survivor’dan ayrılacağı da iddia edilenler arasında.

Uğurtan Dora’nın ünlü pehlivana söylediği “Soytarı” ve “Zenne gibi oynarsın ancak” ifadeleri güreş camiasında çok büyük tepkiler çekti.

 

“Programı bıraksın gelsin”

Türkiye Güreş Federasyonu yaptığı açıklamayla bu sözleri kınarken Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ise, “Programı bıraksın gelsin, ne kazanıyorsa desteği ben vereceğim” dedi. Çıkan haberlere göre İsmail Balaban’ın Survivor’dan ayrılacağı öne sürüldü.

Survivor 2021’de Başpehlivan İsmail Balaban ile Uğurtan Dora arasında büyük bir tartışma yaşandı. Uğurtan’ın Balaban için söylediği “soytarı” ve “Zenne gibi oynarsın ancak” sözleri güreş camiasını ayağa kaldırdı. Güreş Federasyonu ve Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim konuyla ilgili açıklama yaptı.

“Bu ifadeleri Türkiye Güreş Federasyonu olarak kınıyoruz”

Konuya ilişkin açıklama yapan Türkiye Güreş Federasyonu, “Survivor 2021’de Ünlüler Takımı’nda mücadele eden Başpehlivan İsmail Balaban önceki gün karşı takım oyuncularıyla gerginlik yaşamış, gönüllüler takımından Uğurtan Dora ünlü sporcu için çirkin ifadeler kullanmıştır. Bu ifadeleri Türkiye Güreş Federasyonu olarak kınıyoruz. İsmail Balaban bu yarışmaya kendi isteği ile gitmiştir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanı güreşçimize bu tür hakaretler yapılmasını uygun görmüyoruz. Yaklaşık 670 yıllık bir geçmişe sahip olan Kırkpınar yağlı güreşleri bizim kültürümüzün bir parçasıdır ve ata sporumuzdur. Yağlı güreşler, içinde sevgi, saygı ve hoşgörüyü barındırır. Bu değerler bir güreşçi için her zaman kazanmaktan daha önemlidir. Bu felsefe daha küçük yaşta pehlivanlara verilir. İsmail Balaban’da bu kültürle yetişmiş, ahlaklı bir başpehlivanımızdır. O hakareti yapan kişiyi kınıyor, İsmail Balaban’ın her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri