Ana SayfaTürkiyeSüt projesi Erzurum'da meyvelerini vermeye başladı

Süt projesi Erzurum’da meyvelerini vermeye başladı

Erzurum Valisi Okay Memiş tarafından gündeme getirilen Soğuk Zincir Süt Projesi meyvelerini vermeye başladı.

Geçtiğimiz aylarda Medya Notu olarak gündeme getirmiş olduğumuz Vali Okay Memiş ve yetkili kurumların katılımıyla gerçekleşen Soğuk Zincir Süt Kurulumu Projesi, araç ve proje tanıtım lansmanı yapılmış, süt toplanacak ilçe ve köylerde süt üreticileri ile protokol yapılmasının ardından süt toplama işlemlerine başlandı.

İlk sütler toplandı

Proje kapsamında toplanan ilk sütler Vali Okay Memiş’nde katılımıyla sanayicilere ulaştı. Organize Sanayi Bölgesinde süt ve süt ürünleri imal eden kuruluşları gezen Vali Memiş, süt zinciri ile köylerde üreticilere gelen ilk sütü yerinde gördü.

İlk etapta merkeze yakın köylerdeki sütü toplayan araçlar daha sonra süt üreticilerine ulaştırılıyor. Burada yapılan ölçümler neticesinde hem Erzurum’un kaliteli çiğ sütü değerlendirilmiş oluyor hem de üreticiler için büyük sorun oluşturan süt ihtiyacı giderilmiş oluyor.

Vali Okey Memiş: İşe koyulduk

Uzun süredir beklenen projenin hayata geçirildiğine dikkat çeken Vali Okay Memiş, “Bu projeyi uzman kardeşlerimden dinlediğimde çok heyecanlandım. Biz de Valilik olarak bu projenin içinde yerimizi alıp, elimizi taşın altına koyduk. İlk etapta 33 işletmeye soğuk süt tanklarını monte ettik ve 9 tane kamyonla beraber işe koyulduk. Öncelikle merkeze yakın köylerden başlayacağız. Daha sonra Allah nasip ederse bütün ilçeler, 20 ilçe ve 1200 köyden süt toplayacağız. Biz kaynağını temin edeceğiz, çark döndükçe ve başarı geldikçe tüm Erzurum’a yayacağız” dedi.

Vali Okay Memiş, Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar, projenin tüm aşamalarını dikkatli bir şekilde inceleyerek projenin yakın takipçisi olacaklarını belirti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz