Ana SayfaTürkiyeTaha Ün: Abdestsizi ile kavga ettik, şimdi sıra abdestli 28 Şubat ile...

Taha Ün: Abdestsizi ile kavga ettik, şimdi sıra abdestli 28 Şubat ile hesaplaşmakta

Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atanmasına entelektüel camiadan yüzlerce isim, onlarca vakıf ve sivil toplum kuruluşu açık şekilde karşı çıkarken Kültür Bakanı Ahmet Misbah Demircan uygulamayı sahiplendi.

Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atanmasını “Bu durumu yaşayan üniversite kurucu vakıfları için kanun; “Mahkeme tarafından kayyum atanıncaya kadar kurucu vakıf, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yönetilir.” diyor” sözleriyle yorumlayan Demirca’a yanıt veren Taha Ün, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Başkanım kamuoyunu yanıltmak kimseye fayda sağlamaz, size ise asla yakışmaz. “dayanak” dediğiniz kanun değil 15 Temmuzdan sonra yayınlanan KHK yani ‘FETÖ’cü üniversitelere el koymak’ için çıkarılan KHK ile Bilim ve Sanat Vakfına el koymuş durumdasınız.”

Öte yandan Akşam yazarı Serkan Fıçıcı da kayyum atamasını şu sözlerle savundu:

“Bilim Sanat Vakfı olayı nedir?cŞehir Üniversitesi battı ve Marmara Üniversitesi’nin himayesine alındı. Şehir Üniversitesi’nin faaliyet izni geçici olarak durdurulunca kurucu vakıf olan Bilim Sanat’a da prosedür gereği kayyum atandı. Özeti budur.”

Taha Ün Ahmet Misbah Demircan’ın ardından Serkan Fıçıcı’ya da “Prosedür dediğin 15 Temmuzdan sonra “FETÖ ile mücadele” için çıkarılan KHK Serkan Abi. şimdi şu soruyu kendine sor “FETÖ ile mücadele için” çıkarılan KHK ile BİSAV’a el koymak hak mı değil mi?” şeklinde yanıt verdi.

Daha önce Şehir Üniversitesi’nin bankadaki bütün varlıklarına el konulmasına ‘abdestli 28 Şubatçılar’ sözleriyle tepki gösteren Taha Ün, bu kez de benzer bir ifadeyle şunları yazdı:

Abdestsizi ile kavga ettik, şimdi sıra abdestli 28 Şubat ile hesaplaşmakta…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri