Ana SayfaTürkiyeA Haber'de "15 Temmuz'da kurşun yağmurunun altındaydım" diyen Hilal Kaplan alay konusu...

A Haber’de “15 Temmuz’da kurşun yağmurunun altındaydım” diyen Hilal Kaplan alay konusu oldu

Eli kanlı terör örgütü Fethullah Gülen'e yaptığı övgülerle hatırlanan Hilal Kaplan 15 Temmuz gecesinde A Haber'de kahramanlık anılarını anlattı.

Eli kanlı terör örgütü Fethullah Gülen’e yaptığı övgülerle hatırlanan Hilal Kaplan 15 Temmuz gecesinde A Haber’de kahramanlık anılarını anlattı. O geceye dair elinde tek bir kayıt olmayan, darbenin duyulduğu ilk anlara ilişkin tek bir fotoğrafı bile bulunmayan Hilal Kaplan’ın “Kurşun yağmurunun altındaydım” sözleri sosyal medyada tartışma yarattı.

Taha Ün, Hilal Kaplan’ın o sözlerini alaya aldı ve twitter’dan şu mesajı paylaştı:

Hilal Kaplan ne dedi?

Banu El’in sunumuyla 15 Temmuz gecesi özel bir yayınla anıldı. Konuşmacılar arasında Taraf gazetesinin sol açığı Melih Altınok ve Hilal Kaplan gibi isimler de vardı.

İşte Hilal Kaplan’ın sosyal medyada tartışma yaratan o sözleri: 

“En başta tankları duyduk. Sosyal medyadan Ankara’da jetler alçak uçuş yapıyor tweetini duyunca çıktık. Kısıklı’ya yaklaşmıştık köprüye ihtiyaç var diye bağırıldığını duyduk o yüzden köprüye yöneldik. Tanklara yaklaşınca eşim ‘Hakkımı helal etmem. Buradan gerisine gelmiyorsun. Sen bakarsın oğlumuza dedi. Dinlemedim tabi ki. Onlar önden gittiler.’ Sabaha kadar bize ateş edildi köprüde. Kurşun yağmurunun altında bunu reva gördüler.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri