Ana SayfaTürkiyeTaha Ün karnından konuşan SETA Direktörü Hasan Basri Yalçın'ı köşeye sıkıştırdı

Taha Ün karnından konuşan SETA Direktörü Hasan Basri Yalçın’ı köşeye sıkıştırdı

Yola bir think tank kuruluşu olarak çıkan, adı büyük hedeflerle anılan ancak Taha Ün’ün deyimiyle kendini bir tür AK Parti ilçe teşkilatı tanıtım başkanlığına indirgeyen SETA’nın direktörü Hasan Basri Yalçın bugün skandal bir yazı kaleme aldı. Hasan Basri Yalçın’ın çelişkiler ve sorunlarla dolu yazısına Taha Ün’den itirazlar geldi.

Ahmet Davutoğlu’nun andıçla, Pelikan dosyasıyla devrildiği zamanlarda tek söz söylemeyen SETA Direktörü Hasan Basri Yalçın, şimdilerde iktidara yöneltilen eleştirileri AK Parti’yi arkadan vurmak olarak niteledi.

Taha Ün’ün SETA Direktörü Hasan Basri Yalçın’a eleştirilerinin nedeni, Yalçın’ın bugün Sabah gazetesinde yayınlanan ‘Mücadeleden kaçanlar’ başlıklı yazısıydı. İsim vermeden muhafazakar camiada bazı isimleri elini kirletmemekle suçlayan Hasan Basri Yalçın’ın sözleri hem retorik hem de içerik olarak bir dolu çelişki ve sorunsallıkla doluştu.

Hasan Basri Yalçın belki örtük şekilde “Mücadeleden kaçanlar” diyerek Ahmet Davutoğlu’nu hedef alıyordu. Yalçın karnından konuştuğu için bunu henüz bilemiyoruz. Ancak Taha Ün’ün Hasan Basri Yalçın’ın söyledikleri karşısında bazı itirazları ardı.

Taha Ün, artık bir AK Parti ilçe teşkilatı tanıtım başkanlığı olarak nitelediği SETA’nın direktörü Hasan Basri Yalçın’a itirazlarını Twitter’dan dile getirdi.

Doğrudan Hasan Basri Yalçın ile ilgisi yok belki ama SETA’nın savrulduğu noktayı işaret etmesi bakımından faydalı bir tweet’i aşağıda alıntılıyoruz. Videoda SETA Medya Araştırmaları Direktörü İsmail Çağlar’ın Elif Dördüncü ile diyaloğu var.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz