Ana SayfaTürkiyeİşin özü budur! Taha Ün: MHP siyasi terörle arasına mesafe koymalı

İşin özü budur! Taha Ün: MHP siyasi terörle arasına mesafe koymalı

Taha Ün MHP çıkışıyla gündem yarattı. Taha Ün, Davutoğlu'nun dolaşıma soktuğu 'siyasal terör' kavramına da atıfla şu anlamlı çağrıyı yaptı: MHP siyasal terörle arasına mesafe koymalı.

Türkiye dünden beri hem Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ı hem de gazetecileri hedef alan saldırıyı ve saldırıyla birlikte ‘siyasal terör’ kavramını tartışıyor. Bir siyasi partinin en tepesindeki isimlerden biri evinin önünde cuma namazına gitmek üzereyken silahlı kişilerin saldırısına uğradı ancak ne Cumhurbaşkanı ne de MHP lideri herhangi bir kınama mesajı yayınlamadı. İki ismin başında olduğu siyasi partilerin dışındaki bütün partiler olayı şiddetle kınadı.

Gelecek Partisi’nin iletişim işlerini yürüten ajansın başkanı olan Taha Ün, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın olaya benzin dökercesine yaptığı açıklamayı eleştirdi. Taha Ün, Davutoğlu’nun dolaşıma soktuğu ‘siyasal terör’ kavramına da atıfla şu anlamlı çağrıyı yaptı: MHP siyasal terörle arasına mesafe koymalı.

Bilindiği gibi Semih Yalçın yaptığı açıklamada Selçuk Özdağ’a saldırı hakkında “Bu hareketin delisi çoktur, talimat falan dinlemezler” diyerek şaşırtan ifadeler kullanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri