Ana SayfaTürkiyeTaha Ün, savcılıktaki ifadesinin ardından açıklamalarda bulundu: Pelikancıların sindirme çabası. Peki kim...

Taha Ün, savcılıktaki ifadesinin ardından açıklamalarda bulundu: Pelikancıların sindirme çabası. Peki kim bu Davut Kayacı?

Gelecek Partisi’nin iletişim faaliyetlerini yürüten Taha Ün, bugün Gelecek Partisi Genel Merkezi açılışı için bulunduğu Ankara’da ifadeye çağrılmıştı. Savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakılan Taha Ün, sıcağı sıcağına açıklamalarda bulundu.

Davut Kayacı kim?

Sabah Gazetesi yazarı olan ve Salih Tuna ismiyle bilinen Davut Kayacı, Taha Ün’ün kendisine ‘Pelikan Çetesi’nin ruhani lideri’ dediği için şikayetçi olmuş, bunun üzerine Ün ise ifadeye çağrılmıştı. Ün, savcılıktaki ifadesinin ardından kişisel Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

10 yıldır adresim aynı

Ün, yaptığı açıklamada polislerin kendisine ulaşamadığını belirterek “Bunun nasıl olduğunu çok anlayamadım. 10 yıldır aynı evde ikamet ediyorum.” derken, daha 20 gün önce Pelikancıların şikayeti üzerine Üsküdar Güvenlik Şube Müdürlüğü’nde ifade verdiğini sözlerini ekledi.

Otele yerleştikten kısa bir süre sonra kapısının çalınarak Çankaya Emniyet Müdürlüğü’nden polislerin gelerek arandığını ilettiğini belirten Ün, polislerin son derece nazik davrandığını ifade etti.

Sindirme çabası

Taha Ün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Polisleri tenzih ederek söylüyorum bu Pelikancıların bir sindirme ve yıldırma çabası var. Biz bunlardan asla geri adım atacak insanlar değiliz. Bedeli ne olursa olsun… Geçmişte FETÖ’cülerle nasıl mücadele ettiysek şimdi de bunlarla aynı şekilde mücadele etmeye gayret edeceğiz. İfademi de bu çerçevede verdim. Davut Kayacı ile alakalı yaptığım açıklamaların arkasındayım.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri