Ana SayfaTürkiyeTaha Ün’den Pelikancıları çıldırtan tweet: Havada kazandınız karada görüşmek üzere

Taha Ün’den Pelikancıları çıldırtan tweet: Havada kazandınız karada görüşmek üzere

Gecenin bombası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Pelikancılar olarak bilinen Hilal Kaplan ve Süheyb Öğüt ile birlikte verdiği fotoğraf oldu. Ahmet Davutoğlu’nun istifasına yol açan süreci başlatan Pelikan Bildirisi’nin yazıldığı yerde Pelikancılarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafı eleştirileri de beraberinde getirdi. Çünkü Davutoğlu’nu istifaya iten Pelikan Bildirisi’ni yazan kişinin Hilal Kaplan’ın eşi Süheyb Öğüt olduğu iddia edilmekteydi.

Ahmet DAvutoğlu’nun önce manifestoyla ardından Konya, Elazığ ve Diyarbakır buluşmalarında dile getirdiği eleştiriler ortadayken, Erdoğan’ın Pelikancılarla bir araya gelmesi, sosyal medyada eleştiri konusu oldu.

Özellikle Hilal Kaplan ve Süheyb Öğüt’ün Erdoğan ile yalıda bir zafer edasıyla poz vermeleri, temiz siyaset isteyen çevrelerde rahatsızlık yarattı.

Erdoğan’ın Pelikancılarla fotoğrafına karşı, dakikalar içinde Davutoğlu’nun ekibinden bir video geldi. Ardından da yalıdaki o fotoğrafa Taha Ün’den yorum…

Pelikancı grup fotoğrafın mesajının “Biz kazandık. Erdoğan ne yaparsak yapalım bizim yanımızda” şeklinde okunacağını umarken Taha Ün’den bu beklentiyi alt üst eden bir tweet geldi.

Pelikancılar Erdoğan ile yan yana fotoğraf vererek belli ki nihai zaferlerini ilan etmek niyetindeydiler. Ancak Davutoğlu ekibine en yakın isimlerden biri olan Taha Ün, tek bir cümleyle heveslerini kursaklarında bıraktı: Havada kazandığınız destansı zaferi tebrik ederim. Karada görüşmek üzere.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz