Ana SayfaTürkiyeTaha Ün'e hukuksuz gözaltı işlemine bir tepki de Davutoğlu'ndan: Böyle mi demokraside...

Taha Ün’e hukuksuz gözaltı işlemine bir tepki de Davutoğlu’ndan: Böyle mi demokraside zirveye çıktınız?

Ahmet Davutoğlu, Taha Ün'e hukukun tüm ilkeleri çiğnenerek yapılan gözaltı işlemine tepki gösterdi.

Gelecek Partisi’nin iletişim faaliyetlerini yürüten Taha Ün’ün, hakkında herhangi bir şikayet bulunmamasına rağmen kelepçelenerek gözaltına alınması ve evinin aranması toplumun ve siyasetin neredeyse her kesiminin tepkisini toplarken sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Üstelik, Taha Ün’ün evinin aranmasına ve kelepçelenerek gözaltına alınmasına sebep gösterilen şey ise kendisine de edilen bir küfürdü.

Kamuoyunda, tarihe geçecek nitelikte yaşanan hukuk skandalının bir siyasi korkutma ve sindirme operasyonu olduğu da konuşuluyor.

Siyasetçilerden yazarlara toplumun geniş kesimlerinden bu haksız uygulama ve hukuk skandalına tepki gelirken, bugün bir açıklama da partisinin 1. Olağan Antalya Kongresi’nde konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan geldi.

Davutoğlu, Taha Ün’e karşı yapılan haksız operasyona şu sözlerle tepki gösterdi:

Sırf bizimle muhabbeti var diye, kendisine bile ait olmayan bir tweeti bahane edip insanların evlerinin sabahın köründe basılıp, kelepçelenip göz altına alındığı ülke mi demokraside zirveye çıkmıştır?

İşlemediği bir suçtan, sahibi olmadığı bir sözden insanlara bunu yaptığınıza göre Allah muhafaza size karşı sert bir cümle kursa insanları o zaman idamla mı yargılayacaksınız?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri