Ana SayfaTürkiyeTaha Ün’e kelepçe! Hukuk skandalı mı kasıtlı korkutma operasyon mu? İşte twitter'ı...

Taha Ün’e kelepçe! Hukuk skandalı mı kasıtlı korkutma operasyon mu? İşte twitter’ı sallayan fotoğraf

Bugün bir hukuk skandalı yaşandı. Taha Ün kendisine ait olmayan bir tweet nedeniyle gözaltına alındı, kelepçe takıldı.

Bugün bir hukuk skandalı yaşandı. Taha Ün kendisine ait olmayan bir tweet nedeniyle gözaltına alındı. Hem de sabahın köründe. Üstelik evi de aranarak. Ardından açıklamalar üst üste geldi. Önce Taha Ün yaşanan hukuk skandalını anlattı. 

Memur-Sen tarafından atılan bir tweet Taha Ün tarafından paylaşılıyor (retweet) ardından biri gelip o tweetin altına küfür yazıyor. 

Polisler de Memur-Sen şikayetçi diyerek sabahın köründe Taha Ün’ün evine baskın düzenliyor. Mahkemeye elinde kelepçeyle götürülüyor. 

Memur-Sen olayın duyulmasından kısa süre sonra bir özür metni yayınlıyor. Kendilerinin böyle bir şikayetinin olmadığını belirtiyor.

Peki Taha Ün’den şikayetçi olan, ona kelepçe takılmasını isteyen kim?

Bunlar cevap bekleyen sorular…

Taha ün az önce twitter hesabından yıllar önce bir öğrenciyken polis tarafından gözaltına alındığı fotoğrafı paylaştı. Bu fotoğrafın yanına da bugün bir hukuk garabeti olarak anılan olayda koluna takılan kelepçenin fotoğrafını ekledi ve şu notu düştü:

Dün de bugün de… Şerefimizle şanımızla alnımızın akıyla… Bize düşen tarihin akışında doğru yerde durmaktır. Bedeli ne olursa olsun…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri