Ana SayfaTürkiyeTaha Ün'e yapılan skandal gözaltına bir tepki de Yeniden Refah Partisi'nden

Taha Ün’e yapılan skandal gözaltına bir tepki de Yeniden Refah Partisi’nden

Geçtiğimiz cuma günü, Taha Ün'ün atmadığı bir tweet dolayısıyla gözaltına alınmasına bir tepki de Yeniden Refah Partisi'nden geldi

Gelecek Partisi’nin iletişim faaliyetlerini yürüten Taha Ün’ün, hakkında herhangi bir şikayet bulunmamasına rağmen kelepçelenerek gözaltına alınması ve evinin aranması toplumun ve siyasetin neredeyse her kesiminin tepkisini toplarken sosyal medyada da geniş yankı bulurken konuya ilişkin bir tepki de Yeniden Refah Partisi MKYK üyesi Muhammed Fatih Müjdeci’den geldi.

Müjdeci, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Taha Bey, yaşadığınız skandalı üzülerek okudum ve öğrendim. Yaşamış olduğunuz olayda art niyet ve suistimal olduğu gün gibi aşikâr. Kim olursa olsun yaşanan hukuksuzluğa sessiz kalınmamalı ve gerekli tahkikat ivedilikle başlatılmalı. Tekrar çok geçmiş olsun..” ifadelerine yer verdi.


Ne olmuştu?

2018 yılında, sosyal paylaşım platformu Twitter’da Memur-Sen’in bir mesajını retweet eden Taha Ün’ün, yaptığı retweetin altına bir kullanıcının küfürlü mesajlar yazması üzerine Taha Ün, geçtiğimiz cuma günü, sabah saatlerinde İstanbul’daki ikametine gelen polisler tarafından kelepçelenerek gözaltına alındı.

Taha Ün’ün Memur-Sen’e herhangi bir hakaret içermeyen paylaşımı nedeniyle gözaltına alınması toplumun her kesiminden tepki alırken siyasi parti, gazeteci ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden de hukuk skandalına adeta tepki yağmıştı.


Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri