Ana SayfaTürkiyeTaha Ün'ün yaşadığı hukuk garabetine bir tepki de Hüda Par'dan geldi

Taha Ün’ün yaşadığı hukuk garabetine bir tepki de Hüda Par’dan geldi

Geçtiğimiz cuma günü, Taha Ün'ün atmadığı bir tweet dolayısıyla gözaltına alınmasına bir tepki de Hüda-Par'dan geldi

Gelecek Partisi’nin iletişim faaliyetlerini yürüten Taha Ün’ün, hakkında herhangi bir şikayet bulunmamasına rağmen kelepçelenerek gözaltına alınması ve evinin aranması toplumun ve siyasetin neredeyse her kesiminin tepkisini toplarken sosyal medyada da geniş yankı bulurken konuya ilişkin bir tepki de Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı Vedat Turgut’tan geldi.

Turgut, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede olayı ‘art niyet ve suistimal’ olarak niteledi. Hüda Par’lı Turgut, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Düzmece hukuk ve insanlık skandalını okudum ve öğrendim. Bunda bir art niyet ve suistimal olduğu gün gibi aşikar. Sorumlular hakkında gerekli tahkikatın başlatılması temennisiyle çok geçmiş olsun diyorum.”

Ne olmuştu?

2018 yılında, sosyal paylaşım platformu Twitter’da Memur-Sen’in bir mesajını retweet eden Taha Ün’ün, yaptığı retweetin altına bir kullanıcının küfürlü mesajlar yazması üzerine Taha Ün, geçtiğimiz cuma günü, sabah saatlerinde İstanbul’daki ikametine gelen polisler tarafından kelepçelenerek gözaltına alındı.

Taha Ün’ün Memur-Sen’e herhangi bir hakaret içermeyen paylaşımı nedeniyle gözaltına alınması toplumun her kesiminden tepki alırken siyasi parti, gazeteci ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden de hukuk skandalına adeta tepki yağmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri