Ana SayfaTürkiyeCHP Mustafa Sarıgül'ü neden Şişli'den aday göstermeyecek?

CHP Mustafa Sarıgül’ü neden Şişli’den aday göstermeyecek?

İki gün önce CHP yönetiminin Şişli Belediye Başkanlığı için Mustafa Sarıgül’ü düşünmediği kulisi büyük ses getirmişti. İddialara göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli’nin de aralarında olduğu İstanbul’daki 6 ilçede adayları değiştirme niyetinde değil. İşte o ilçeler: Bakırköy, Maltepe, Ataşehir, Şişli, Silivri ve Çatalca.

CHP Şişli’den Mustafa Sarıgül’ü aday göstermeyecek

İşte bu bilginin üzerine bir ‘duyum haber’ inşa eden Beyaz TV ‘Uyan Türkiyem’ sunucusu Tahir Sarıkaya da CHP’nin Mustafa Sarıgül’ü Şişli’den aday göstermeyeceğini söyledi.

Sarıgül’ün Şişli’deki başarısı yadsınamaz

Şişli İstanbul’da Beşiktaş ve belki de birkaç ilçeyle birlikte bugüne kadar CHP’nin en güçlü olduğu ilçelerin başında geliyor. Şişli’deki başarıda Mustafa Sarıgül’ün başarısı da yadsınamaz.

Mustafa Sarıgül yeniden siyaset sahnesinde Şişli Belediye Başkanı olarak boy göstermeye can atarken Tahir Sarıkaya’nın “CHP yönetiminden bir isimden aldığım bilgiye göre Mustafa Sarıgül Şişli’den aday gösterilmeyecek” diye konuştu.

Hayri İnönü ile devam

Anlaşılan o ki Kemal Kılıçdaroğlu 16 Ocak’ta Şişli Belediye Başkanlığı için Hayri İnönü’nün adını açıklayacak. İnönü bir dönem daha o koltukta oturacak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz