Ana SayfaTürkiyeTahliye olan Hülya Kılınç kimdir?

Tahliye olan Hülya Kılınç kimdir?

Barış Pehlivan ve Murat Ağırel ile birlikte bugün tahliye olan gazeteci Hülya Kılınç kimdir?

Mit soruşturmasında tutuklu bulunan 3 gazeteciden biriydi Hülya Kılınç. Barış Pehlivan ve Murat Ağırel ile birlikte bugün tahliye olan Hülya Kılınç kimdir? Hülya Kılınç mart ayında Odatv’de yayınlanan haber nedeniyle tutuklanmıştı.

Hülya Kılınç kimdir?

Hülya Kılınç bir yıla yakın tutuklu kalan bir Odatv muhabiridir. Odatv haber sitesinin haber müdürü Barış Terkoğlu’nun ardından haberi yapan Hülya Kılınç da gözaltına alınmıştı.

Barış Terkoğlu hakkında Odatv haber sitesinde yapılan bir haberden dolayı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltı kararı alınmıştı. Barış Terkoğlu, sabah erken saatlerde gözaltına alınarak Vatan Caddesi’ndeki Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürülmüştü. 

Barış Terkoğlu ardından haberi yapan ve Manisa’da yaşadığı öğrenilen muhabir Hülya Kılınç da gözaltına alınmıştı. Mart ayında Odatv’de yayınlanan haber sebebiyle gözaltına alınan Barış Terkoğlu ile Hülya Kılınç çıkarıldıkları savcılıkça tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edilmişti.

Bugün tahliye oldu

MİT mensuplarının ifşa edilmesi davasında tutuklu yargılanan gazeteciler Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç 9 Eylül Çarşamba günü tahliye edildi. Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın 3 yıl 9 ay hapsine karar verildi.

MİT mensuplarının ifşa edilmesi davasında yargılanan Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nun bütün suçlardan beraatine karar verildi.

MİT mensuplarının ifşa edilmesi davasında yargılanan gazeteci Murat Ağırel’in 4 yıl 8 ay 7 gün hapsine karar verildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri