Ana SayfaDünyaDün bir bugün iki... Taliban protestoları silahla bastırdı! Çok sayıda ölü ve...

Dün bir bugün iki… Taliban protestoları silahla bastırdı! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Kadınlar ve yasaklar hakkındaki açıklamalarıyla “Acaba Taliban tarihten ders mi çıkardı” dedirten Taliban bir kez daha şiddet eylemleriyle anıldı.

Taliban’ın Afganistan’da hakimiyet sağlaması sonrası Celalabad kentinde protestolar düzenlendi. Taliban militanlarının ateş açtığı protestolarda görgü tanıklarına göre 3 kişi hayatını kaybederken, en az 10 kişi yaralandı.

Afganistan’da yönetimi ele geçiren Taliban’ın ülkenin ulusal bayrağını indirip gönderlere kendi bayrağını çekmesine karşı Celalabad kentinde geniş çaplı protestolar düzenlendi. Gazete Duvar’ın haberine göre, Kabil’in 150 kilometre doğusundaki kentte yüzlerce kişi sokağa dökülerek bir noktadaki Taliban bayrağını indirip Afganistan’ın siyah-kırmızı-yeşil renkli ulusal bayrağını açtı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, ‘güvenli çıkış’ sözü veren Taliban militanlarının protestoculara ateş açtığı görülüyor. Görgü tanıkları, Taliban ateşi sonucunda en az üç kişinin hayatını kaybettiğini, 10’dan fazla kişinin yaralandığını söyledi.

Kunar ve Host kentlerinde de benzer protesto gösterilerinin düzenlendiği belirtiliyor. Taliban, başkent Kabil dahil birçok yerde Afgan ulusal bayrağını indirip yerine kendi bayrağını asmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri