Ana SayfaTürkiyeTaraf gazeteciliği yeniden hortladı! Sabah gazetesinde Taha Ün araştırılsın naraları

Taraf gazeteciliği yeniden hortladı! Sabah gazetesinde Taha Ün araştırılsın naraları

Sabah gazetesinde Taha Ün araştırılsın naraları atılıyor. Sabah gazetesinin Pelikancı yazarı Hilal Kaplan doğrudan Taha Ün'ü hedef aldı.

Taraf gazeteciliği yeniden hortladı! Sabah gazetesinde Taha Ün araştırılsın naraları atılıyor. Sabah gazetesinin Pelikancı yazarı Hilal Kaplan günlerdir hedef aldığı Taha Ün hakkında bu kez de köşesinde yazdı.

“Sedat Peker dosyasında Taha Ün de araştırılmalı” diyerek Taraf günlerinden enstantaneler sunan Hilal Kaplan’ın yazıda kullandığı dil, sunduğu argümanlar kafalarda soru işaretleri yarattı.

Basın tarihinde Taraf zamanı bir kara leke olarak hala geçmişte capcanlı duruyor. Orada kimler, nasıl, hangi nedenlerle hedef gösterildi, tutuklanmaları istenildi hala hatıralarda. Uzun yıllar terör örgütünün psikolojik operasyon üssü gibi çalışan Taraf gazetesinde stajını yapan Hilal Kaplan’ın o günlerden kalma taktiklerde Taha Ün’ü doğrudan hedef alması çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi.

Taha Ün ile Serdar Ekşioğlu geçmişte arkadaştı bu nedenle Taha Ün de araştırılmalı minvalinde sözlerle hem Davutoğlu’nu hem de Taha Ün’ü hedef alan Hilal Kaplan’ın aslında Taha Ün’den önce cevap vermesi gereken pek çok soru var.

Taha Ün onlardan birini twitter’da gündeme getirdi.

Dahası Pelikancı Hilal Kaplan ya da onun eşi Süheyb Öğüt ile Sedat Peker arasında arabuluculuk yapmak isteyen tek kişi Serdar Ekşioğlu da değil. Fatih Tezcan hem kendi videolarında hem de Cüneyt Özdemir’in yayınında Süheyb Öğüt ile Sedat Peker arasında aracılık yaptığını net şekilde anlattı.

Bunu Hilal Kaplan neden es geçti merak konusu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri