Ana SayfaTürkiyeTartışma büyüyor: Hoca beni arayıp özür dilesin

Tartışma büyüyor: Hoca beni arayıp özür dilesin

Ünlü tarihçi Ahmet Şimşirgil’in açıklamaları tartışılmaya devam ediyor. Ahmet Şimşirgil’in iddiasına göre Tokat’taki imza günü, AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin’in araya girmesiyle iptal edildi.

Tarihçi Ahmet Şimşirgil, Tokat’taki kitap fuarında imza gününün AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin tarafından iptal edildiğini iddia etti.

Türkiye gazetesi yazarı Prof. Ahmet Şimşirgil için Tokat’ta düzenlenecek kitap fuarında bir imza günü tertip edilecekti. Ancak Şimşirgil’e göre bu organizasyon AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin tarafından engellendi.

Kişisel Twitter hesabından açıklamada bulunana Ahmet Şimşirgil, 26 Temmuz’da Türkiye Gazetesi’nde kaleme aldığı İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yazısından Özlem Zengin’in rahatsız olduğunu bu sebeple de imza gününü iptal ettirdiğini iddia etti.

Şimşirgil, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin için “saygısız” ifadesini kullandı:

”İstanbul sözleşmesi nesilleri mahveden, aileyi çökerten bir anlaşmadır. Ben bunun yanlışlığını her vesile ile ve her zaman dile getireceğim ve bundan asla dönmeyeceğim. Ancak Özlem Zengin hanımın yaptığı fikre hür düşünceye ve tarihe saygısızlık ve en büyük darbedir. Bir ilim adamı okuyucularıyla buluşturulmaması en büyük haksızlıktır.”

İşte Ahmet Şimşirgil’in AK Parti vekili Özlem Zengin’i doğrudan hedef aldığı o tweetleri

Özlem Zengin’den açıklama geldi: Talimat vermedim

“Kendisiyle daha önce hiç yüzyüze gelmediğim, başka bir şekilde de muhatap olmadığım bir kişi sosyal medyada şahsımı itham ederek bazı mesajlar paylaşmaktadır. Ben Tokat Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili olarak, emir, talimat vererek siyaset yapan biri değilim; siyasette böyle bir tarzım da hiçbir zaman olmamıştır. Tokat’taki kitap fuarı için de hiç kimseyle alakalı olumlu olumsuz bir talimat veya bir talebim olmamıştır. Köşe yazarları nasıl bazı kişiler ve konularla alakalı rahatsızlıklarını ifade etme hakkına sahipse, siyasetçiler de aynı hakka sahiptirler. Ancak kim olursa olsun, değerlendirmelerimi asgari nezaket kuralları içinde yapmaya itina gösteririm; bunu herkesten de beklerim. Bilhassa muhatapları kadınlar olunca, üstenci ve aşağılayıcı bir uslupla konuşmayı tercih edenlerle alakalı olumsuz değerlendirmelerimi TBMM Genel Kurulu dahil her ortamda yaparım. Söylediğim her sözün yaptığım her işin arkasında dururum; söylemediğim sözden yapmadığım işten dolayı muaheze olunmayı da reddederim. Kendilerine, fikirlerine, kelimelerine yeteri kadar güvenmeyen bi-edebler Istanbul Sözleşmesi’ni ya da Kadem’i bahane ederek saldırıyorlar. Aslında onlar için mesele kesinlik bu değil! Kullandıkları uslup dil hınç dili; bir kesim için Ak Partiye saldırının yeni maskesi bu.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz