Ana SayfaTürkiyeTaşkent'teki katakulliye Gelecek Partisi engeli

Taşkent’teki katakulliye Gelecek Partisi engeli

Konya'nın AK Partili Taşkent ilçe belediyesi, işe alım ilanında yaptığı süre kısıtlamasıyla kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu

Konya’ya bağlı Taşkent ilçesinin AK Partili belediyesi, geçtiğimiz hafta ilana çıkarttığı işe alım duyurusunda başvuru süresini 1 gün olarak belirlemiş, bu durum kamuoyunda tartışmaya yol açmıştı.

Gelecek Partisi’nin Alanyalı yönetim kurulu üyesi Hüseyin Tuluk, durumu ortaya çıkarmıştı. Tuluk, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda işe alım ilanını da paylaşarak belediye başkanı Osman Arı’ya şu ifadelerle seslenmişti:

“Taşkent Belediyesi personel alımı yapıyormuş. Başkan @OsmannAri 25’inde imzalamış 26’sı başvuru başlayıp bitiyor. Pratik belediyecilik anlayışı”

Resim

İlan iptal edildi

Gelecek Partisi Alanya Kurucu İlçe Başkanı ve Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tuluk’un durumu ortaya çıkarması üzerine Taşkent Belediyesi geri adım attı. Başvuru süresinin bir gün olması sosyal medyada da yankı bulurken “Yine kişiye özel ilan mı açıldı” tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Konuya ilişkin bir paylaşım daha yapan Tuluk, ilanın iptal edildiğini belirterek Başkan Osman Arı’dan açıklama beklediğini belirtti.

Tuluk, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Sosyal medyada konuya destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Taşkent’teki arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiye göre İLAN İPTAL EDİLDİ. Yeni ilana çıkılacağı söylenmiş. Hala @taskentbel ve @OsmannAri’dan bir açıklama gelmedi. Merakla takip ediyoruz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri