Ana SayfaTürkiyeTatil uzadı mı okullar ne zaman açılıyor?

Tatil uzadı mı okullar ne zaman açılıyor?

Okullar ne zaman açılıyor? Tatil uzadı mı merak konusu. Milyonlarca öğrenci pandemi nedeniyle okullar ne zaman açılıyor sorusunun yanıtını merak ediyor.

Okullar ne zaman açılıyor? Tatil uzadı mı merak konusu. Milyonlarca öğrenci pandemi nedeniyle okullar ne zaman açılıyor sorusunun yanıtını merak ediyor. İşte ikinci dönem okullar ne zaman açılıyor sorusunun yanıtı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yarıyıl tatiline ilişkin yapılan açıklama bazı sorulara yanıt niteliğinde. Bilindiği gibi 22 Ocak 2021 tarihine kadar uzaktan eğitim devam edecek. Ancak uzaktan eğitim sonrası yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Okullar ne zaman açılıyor?

Okullarda 2021 yılında yarıyıl tatili milyonlarca öğrenci ve veliler tarafından yakından takip edilirken Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitim konusunda son kararını da verdi. Peki, 2021 yarıyıl tatili uzatıldı mı? 2021 okullar ne zaman açılıyor?

Yarıyıl tatili 25 Ocak Pazartesi başlıyor. Bu tatile bir haftalık ara tatil süresi de eklenecek ve tatil 3 hafta sürecek. İkinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlamış olacak.

Yarıyıl tatili ne zaman olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı yarıyıl tatilinin 25 Ocak 2021 tarihinde başlayacağını ilan etti. Tatilde bir uzama şu an için söz konusu değil. yarıyıl tatilinin bitiş tarihi 15 Şubat olarak belirlendi. Yarıyıl tatili 3 haftaya çıkarıldı.

Hem ilkokul ve ortaokul hem de liselerde pandemi nedeniyle yapılan uzaktan eğitim ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecek.

Karneler ne zaman?

22 Ocak tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri