Ana SayfaTürkiyeTavsiye vermek kimlere kaldı? Gelecek Partisi'nden Yiğit Bulut ve Cemil Ertem videosu...

Tavsiye vermek kimlere kaldı? Gelecek Partisi’nden Yiğit Bulut ve Cemil Ertem videosu geldi

Liyakat sahibi herkesin tasfiy edildiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ekonomi tavsiyesi vermenin Yiğit Bulut ve Cemil Ertem’e kaldığını belirten Abdullah Güzeldülger’in o sözleri büyük ses getirdi.

Gelecek Partisi, Abdullah Başcı’nın TV 5’te yaptığı o çarpıcı açıklamaları bir video haline getirdi.

Gelecek Partisi Yolsuzlukla Mücadele Başkan Yardımcısı Abdullah Güzeldülger, TV5 ekranlarında yıkıma sürüklenen Türk ekonomi hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan’a tavsiye vermek Yiğit Bulut’a kaldı

Abdullah Güzeldülger, “İktidar ne yaptığını bilmiyor. Ekonomi kadroları arasında aklı başında tek bir kişi bile kalmadı. Hepsini tasfiye ettiler. Yiğit Bulut ve Cemil Ertem’e kaldı ekonomik tavsiyeler. Şöyle bir argümanla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına çıktılar. ‘Efendim bugüne kadar düşük kur, yüksek faiz politikası uygulandı. O yüzden cari açık verildi. Sanayi ihmal edildi. Biz Türk lirası faizini düşürelim. Faiz düşünce Türkiye’de işadamlarının önü açılır ve yatırım yapılır. Üretim, ihracat, istihdam artar.’ İşte bu sunumun ardından Erdoğan’ın faizle ilgili takıntısı söz konusu olduğu için de faizleri hızlıca düşürdüler. Çünkü olaya şöyle bakıyorlar. Amerika’da, Almanya’da eksi faiz var. Onlar eksi faiz verirken biz neden artı faiz veriyoruz diye düşünüyorlar. Ama şunu göremiyorlar. Amerika ve Avrupa Birliği’nin paraları rezerv parası. Buralarda yaşayan hiçkimse eksi faiz veriliyor diye kendi parasını başka para birimiyle ikame etmez. Çünkü oralarda sermaye piyasaları ve borsalar gelişmiştir. Eğer eksi faiz varsa gayrimenkule, yatırım fonlarına kayarlar. Hisse senedi alırlar. Ama Rusya, Türkiye, Brezilya, Arjantin ve İran gibi ülkelerde durum farkı. Buralarda ikili para sistemi vardır. “ ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri