Ana SayfaMagazinMilyoner sorusu: TDK atasözleri ve deyimler sözlüğünde hangi iki kelimenin ayrı ayrı...

Milyoner sorusu: TDK atasözleri ve deyimler sözlüğünde hangi iki kelimenin ayrı ayrı veya beraber geçtiği herhangi bir atasözü veya deyim yoktur?

TDK atasözleri ve deyimler sözlüğünde hangi iki kelimenin ayrı ayrı veya beraber geçtiği herhangi bir atasözü veya deyim yoktur?

Milyoner yarışmasında 30 bin lira değerinde bir deyimler sorusu: TDK atasözleri ve deyimler sözlüğünde hangi iki kelimenin ayrı ayrı veya beraber geçtiği herhangi bir atasözü veya deyim yoktur? Milyoner yarışmasında 30 bin lira değerindeki sorunun yanıtı merak konusu oldu.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının 933. bölümü bu akşam yayınlandı. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ekrana gelen Milyoner yarışmasında cevabı merak edilen soru şu şekilde: TDK atasözleri ve deyimler sözlüğünde hangi iki kelimenin ayrı ayrı veya beraber geçtiği herhangi bir atasözü veya deyim yoktur?

TDK atasözleri ve deyimler sözlüğünde hangi iki kelimenin ayrı ayrı veya beraber geçtiği herhangi bir atasözü veya deyim yoktur?

A. Soğan ve sarımsak

B. Fasulye ve biber

C. Patates ve domates

D. Patlıcan ve turp

Bahar Yıldırım çifte joker hakkını kullandı. İlk seçimi D seçeneği oldu. Ancak yanlış çıktı. İkinci hakkında C seçeneği söylendi. Sorunun yanıtı doğruydu. Patates ve domates yani C seçeneği.

Bahar Yıldırım ikinci baraj sorusunu da geçerek 30 bin liralık soruya ulaştı. İşte Kim Milyoner Olmak İster’de 30 bin lira değerindeki 8. soru ve cevabı:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri