Ana SayfaTürkiyeFlaş son dakika! Sedat Peker tecritte mi?

Flaş son dakika! Sedat Peker tecritte mi?

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, yayınladığı videolarla gündem yaratan Sedat Peker’in pasaportuna Birleşik Arap Emirlikleri tarafından el konulduğunu iddia etti.

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Yeniçağ TV’de Emre Kulcanay’ın sunduğu Youtube canlı yayınında organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özdil, Sedat Peker’in avukatı ile konuştuğunu belirterek Sedat Peker’in ailesiyle birlikte “dijital tecrit” altında tutulduğunu, pasaportuna el konularak başka bir ülkeye gitmesinin engellendiğini öne sürdü.

‘PASAPORTUNA EL KOYULDU’

Peker’in açıklama yapmaması hakkında konuşan Özdil, “Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında yapılan görüşmeler neticesinde -artık Türkiye ne dedi, ne verdi onu bilemeyiz ama- Sedat Peker ve ailesinin şu anda bir ‘dijital tecrit’e alındığını biliyoruz. Nereden biliyoruz? Sedat Peker’in avukatı bunu söylüyor. Ben de kendisine sordum, avukatına, bunu anlattı. Nedir bu dijital tecrit? Demişler ki, “Kardeşim sen şu anda tweet atmayacaksın. Sen şu anda video doldurmayacaksın. Pasaportuna da el koymuşlar. Ben buradan çıkayım, başka bir ülkeye gideyim de diyemez” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri