Ana SayfaTürkiyeTecrübeli gazeteci Serhat Akça'dan DEVA Partisi değerlendirmesi: Daha kötüsü olamazdı

Tecrübeli gazeteci Serhat Akça’dan DEVA Partisi değerlendirmesi: Daha kötüsü olamazdı

Ali Babacan’ın kurucu Genel Başkanı olduğu DEVA Partisi, bugün Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirdiği bir lansman ile programını ve kurumsal kimliğini kamuoyuna tanıttı.

Açılımı Demokrasi ve Atılım Partisi olan DEVA Partisi, gerek kurumsal kimliği gerekse lansman töreniyle sosyal medyada çokça eleştiri aldı. DEVA Partisi’nin kurumsal kimliğini oluştururken yaptığı fahiş hatalar gözden kaçmazken, tecrübeli gazeteci Serhat Akça ise kişisel Twitter hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

Daha kötüsü olamazdı

Kurumsal kimlik oluşturulurken yapılan fahiş hatalara değinen Serhat Akça, parti logosu için “Daha kötüsü olamazdı” derken, parti isminin kısaltması için de “Kısaltma: Bağlaç kısaltmada yer almaz.” ifadesini kullandı. Akça, DEVA Partisi’nin Twitter adresine de dikkat çekerken, ” _ işaretiyle başlayan kurumsal hesap akıllara zarar.” şeklinde görüşünü ifade etti.

Lise ödevi gibi spiral cilt olmaz

DEVA Partisi’nin lansmanı hakkında da değerlendirmelerde bulunan tecrübeli gazeteci, lansmanda çalınan yabancı müziğe dikkat çekerken, tanıtım filmi esnasında sahnenin ortasında unutulan prompterlara, partililere ve basın mensuplarına dağıtılan spiralli parti programına da değindi. Serhat Akça, tanıtıma özel hazırlanan film için ise “Tanıtım filmi: Kötü bir kopya. Mesajı olmayan, anlamsız ve çok kısa.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Sunucu, Genel Başkan ile aynı kravatı takmaz

Lansmanın sunumuna ilişkin olarak, “Lansman: Bu lansman için uygun olmayan iki isim sunucu olarak seçilmiş. At yarışı anons eder gibi anons olmaz. Sunucu genel başkanla aynı kravatı takmaz.” diyen Akça, yapılan bir başka hatayı gözler önüne serdi.

Açılış günü parti web sitesinin çökmesi kabul edilemez

Serhat Akça, DEVA Partisi’nin resmi web sitesiyle ilgili “Web sitesi: Domain 1 yıl süreli alınmaz, bu tür kurumsal hesaplar alınırken uzun süreli alım yapılır. Güçlü bir server ve firewall kullanılır. Açılış günü parti web sitesinin çökmesi kabul edilemez.” diyerek DEVA Partisi’nin lansmanına ve kurumsal kimliğini yönelik yaptığı eleştirileri takipçileriyle paylaştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri