Ana SayfaTürkiyeBu şov ayıptır! AK Parti kongresinde şehit annesinin aranmasına tepki

Bu şov ayıptır! AK Parti kongresinde şehit annesinin aranmasına tepki

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, AK Parti kongresinde şehit annesini arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, AK Parti kongresinde şehit annesini arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi. Karamollaoğlu yaşananları şov olarak niteledi.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin kongresinde, bir şehit annesini aramasını eleştirdi. Karamollaoğlu, olayı şov olarak gördüğünü söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Haftalık Basın Toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. Gara şehitleri üzerinden iktidara yüklenen Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir şehit annesinin, AK Partisi Rize Kongresi’nde aranmasına tepki gösterdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun açıklamaları şöyle;

“Gara’da hunharca infaz edilen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor; yüreğimizi yakan, canımızı acıtan terörü lanetliyorum.

Bu harekat niçin yapıldı? Bu sorunun cevabının mutlaka verilmesi lazım.

Sayın Cumhurbaşkanının açıklamalarına bakılacak olursa; başarısızlıkla sonuçlanan bir kurtarma operasyonu olduğu anlaşıyor. Buna rağmen iktidarın, sanki bu başarısızlık muhalefete aitmiş gibi bir tavır sergilemesini kabullenmek mümkün değil.

Şehit annesinin aranması ayıptır

Üzülerek ifade ediyorum ki Sayın Cumhurbaşkanının kongrede bir şehit annesini aramasını bir şov olarak görüyorum. Yapmayın Allah aşkına. Bu o kadar sırıtıyor ki. Sanki başka zaman kalmadı bir kongrenin süresi içinde herkese ‘bak biz şehitlerimizin ailelerine ne kadar yakınlık gösteriyoruz’ gibi bir tavrı sergilemek ayıptır. Kabullenmek mümkün değil. Etrafında bir tane adam yok mu ki Sayın Cumhurbaşkanım bu yanlış demiyor. Hakikaten üzüntümüz çok büyük.13 vatandaşımız doğrudan infaz edildi.

ABD yıllardır yapmış olduğu gibi Biden döneminde de Türkiye’ye karşı hasımlığını devam ettirerek, PKK’ya açıkça destek verdiğini ifade ediyor.

İktidar adeta hedefini bilmeyen bir gemi gibi seyahat ediyor. Ne yapacağını, nasıl karar alacağını, dostunu ve düşmanını bilmiyor.

Büyük Ortadoğu Projesi kabul edilemez! ABD’nin Ortadoğu’daki nihai hedefi; BOP’un gerçekleşmesi ve Büyük İsrail’in kurulmasıdır. Bu gerçeği sağır sultan anladı ama bizimkiler hala anlamadı!

Bugünkü şartlar altında NATO artık eski hüviyetini kaybetti. Artık NATO sadece İsrail’i korumak için var olan bir ittifak haline geldi. NATO artık bizim karşımızdadır!

18 sene içinde bütün İslam ülkeleri ile bağlarımızı kopardık. Batı ile olan ilişkilerimiz de gelişmeyince ortada kaldık. Nereye gidiyoruz, ne yapmalıyız? Bunları düşünmeliyiz.

Karamollaoğlu: Esnaf kıvranıyor

Biz, hem ülkemizde hem de coğrafyamızda huzur ve barışı sağlamak adına çalışmalıyız.

İş yerlerini kapatıyorsunuz, esnaf kıvranıyor! Bu sırada sayın Cumhurbaşkanı pandemi şartlarına rağmen lebaleb doldurduğu kongre salonlarıyla mutlu oluyor.

Bizim ifade ettiğimiz sorunları 2000’lerde sayın Erdoğan çok daha şiddetli bir şekilde dile getiriyordu. Kendisinin o konuşmalarını hatırlaması gerekir!”

TUİK başkanı değişiyor. Niye? İşsizliği düşüremedi diye.

2021 Ocak ayı bütçe gerçekleşmelerine göre; bütçe giderlerinin 113 milyar 763 milyon, bütçe gelirlerinin 89 milyar 609 milyon, bütçe açığımızın ise24 Milyar 154 milyon olduğu açıklanmıştır. Bütçede gösterilen faiz giderleri ise 21 milyar 943 milyondur. Böyle bir bütçe ile Türkiye hiçbir yere gidemez!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri