Ana SayfaTürkiyeTemel Karamollaoğlu iktidarı 'merkez'den vurdu

Temel Karamollaoğlu iktidarı ‘merkez’den vurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınan Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya hakkında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu “Faizi indirip, çıkarmak AK Parti’nin politikalarıyla ilgilidir” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti’nin politikalarını eleştirerek “Biz her iddiamızdan vazgeçeriz, yeter ki şu ülkenin içinde bulunduğu problemlere siz çözüm üretin. Ama en ufacık bir sinyal yok” diye konuştu.

Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 23 Haziran İBB Başkanlığı seçimlerine ve Merkez Bankası Başkan Murat Çetinkaya’nın görevden alınmasına değinerek “Biz her iddiamızdan vazgeçeriz, yeter ki şu ülkenin içinde bulunduğu problemlere siz çözüm üretin. Ama en ufacık bir sinyal yok” dedi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu toplantısının açılışında konuşan Karamollaoğlu, AK Parti’nin İstanbul seçimlerindeki yenilgiden ders alması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

800 bin fark yemek ne demek?

“İstanbul seçimleri sadece bir ikazdır. Daha iki ay dolmadan 800 bin fark yemek ne demektir ya? Uyanın Allah aşkına. Ama millet artık uyanmaya başladı. Biz çözüm bekliyoruz. Biz her iddiamızdan vazgeçeriz, yeter ki şu ülkenin içinde bulunduğu problemlere siz çözüm üretin. Ama en ufacık bir sinyal yok. Köprüler, yollar, tüneller hepsi sırtımıza yük. Günde bir uçağın indiği havaalanına, ‘Senede bir buçuk milyon yolcu gelecek’ diye taahhütte bulunmuşlar. Böyle bir mantık olur mu?”

Karamollaoğlu’ndan Merkez Bankası eleştirisi

Karamollaoğlu, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınma nedeninin ‘faizleri indirmemesi’ olup olmadığı yönündeki soruya şöyle cevap verdi:

“Faiz bir sistem meselesidir. Faizin içinde bütün faaliyetlerinizi yürütürken; indirip, çıkarmak sizin politikalarınızla alakalıdır, Merkez Bankası başkanıyla değil. Bizim de bugüne kadar söylemek istediğimiz bu, gerçekleri görün. Bu Merkez Bankası başkanının tavrından kaynaklanmıyor, sizin politikalarınızın yanlışlığından kaynaklanıyor. Ekonomi, başına koyduğunuz adamların şahsından dolayı ne düzelir, ne bozulur. Sizin uyguladığınız politikalar sebebiyle düzelir veya bozulur. Onun için biz ‘liyakat’ diyoruz. Ehil insanı koyacaksınız, o zaman düzelir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz